Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angol kifejezések, phrasal...

Az angol kifejezések, phrasal verbs stb... logikai úton tanulható vagy be kell magolni őket nagyjából?

Figyelt kérdés
Úgy vettem észre, hogy pici logika (a magyar nyelvvel élve, ugye...), van benne, de nem igazán lehet rá építeni mindig. A kifejezések meg kényes dolgok minden nyelvben.

2020. dec. 26. 14:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Be kell magolni őket.
2020. dec. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen. Úgy tűnik, magyar nyelvtől függetlenül a maga "logikája" megvan sokszor, de be kell őket "seggelni" inkább (néha a logika is be-bejátszik).
2020. dec. 26. 14:56
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A frazális igéket be kell magolni.


A legtöbb angol kifejezésnek pedig azért nem ismerik a tanulók a logikáját, mert többnyire idegen eredetűek (latin, francia).

2020. dec. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Be kell seggelni, de kizárólag példamondatokkal együtt.
2020. dec. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Phrasal verbsöket be kell magolni, viszont amit a #4-es mondott, az nagyon fontos, hogy mindig próbálj meg hozzá egy példamondatot csatolni, akár csak gyorsan fejbe, akár leírva, hogy nagyjából legyen képed arról, hogy mégis hogyan kell/tudnád használni őket.
2020. dec. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi! Úgy próbálok képet alkotni, hogy néha (vagy bizonyos szempontból egész gyakran) megvan a "belső logikája" is talán a kifejezésnek, például a "pull down" mint "lerombol" is egész megjegyezhető talán s egyéb hasonló. Köszi a példamondatos javaslatokat is, bár azokat néha nehéznek érzem. Kicsit a példamondatok is olyanok, mint a dalszövegek: az ember lefordítja, megjegyzi, aztán ott marad passzívban, nem tudja önállóan felhasználni. Bár lehet, hogy tévedek vagy csak rosszul vettem észre ezt magamon (mintha így tapasztaltam volna)...
2020. dec. 26. 17:02
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha ráéreznél a nyelv logikájára, akkor nem kellene szó szerint mindent betanulnod, csak a logikából következtetnél, és csak ritkán hibáznál. De addig nem érzel rá a nyelv logikájára, amíg nem tanultál egy csomót a nyelvből.

Passzívan sok mindent ki lehet következtetni, de ahhoz, hogy használni tudd, tanulni kell.

2020. dec. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Természetesen már tanultam angolt, sehol nem írtam, hogy nem :)

Tehát innen a logika. De a phrasal verbs, angolban "élő" kifejezések olyanok, melyek önálló képeket és logikát követnek néha (az említett pull down, akár a look out mint vigyázz, a történik a go on vagy a keep on doing is egész logikus). De mindezt ki lehet fejezni középszinten a demolish/ruin, happen stb... módon is. Még a pop in is egy megjegyezhető formula a maga módján, például. Itt inkább a tapasztalatokra vagyok kíváncsi. Nekem kb. fele seggelős, fele egész logikusnak tűnik :)

2020. dec. 26. 21:45
 9/12 anonim ***** válasza:

Különféle tanulást segítő rendszerezéseket ki lehet találni, az egyik például ez:

Away

- withdrawing and separating

break away

get away

give away

keep away

run away

take away

- disappearing/making sg disappear

do away with

...

...

- other meanings

get away with

...

...

2020. dec. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Valóban a #9 is egy lehetséges módszer, mondjuk tapasztalataim szerint ez elég megosztó, valaki szereti, valaki nem, de kipróbálni nem árt!


Ugyanígy rendszerezni lehet például a szó alapján (take back, take off, take out...)

2020. dec. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!