Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angol kifejezések, phrasal...

Az angol kifejezések, phrasal verbs stb... logikai úton tanulható vagy be kell magolni őket nagyjából?

Figyelt kérdés
Úgy vettem észre, hogy pici logika (a magyar nyelvvel élve, ugye...), van benne, de nem igazán lehet rá építeni mindig. A kifejezések meg kényes dolgok minden nyelvben.

2020. dec. 26. 14:50
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A magyar igekötőknek sincs feltételnül logikája. Miért van az, hogy magolni "be" kell, tanulni pedig "meg" kell? Mi azért látjuk logikusnak, mert ez az anyanyelvünk, de ha nyelvtani szempontból nézel meg két szinonimát, akkor már rögtön kiviláglik, hogy nincs logika benne egyáltalán.


És hogy a kérdésre is válaszoljak: egyesével kell megtanulni őket, és a szomorú hír az, hogy annyi sok van belőlük, hogy mindet elsajátítani egy élet is kevés.


A rosszban viszont az a jó, hogy legtöbb phrasal verb-nek van rendes igei megfelelője is, tehát ki lehet fejezni ugyanazt egy normál, hétköznapi igével is. Pl "make up one's mind" = "decide". Ha nem ismered őket, legfeljebb a megértésben akadályoz, a beszédben nem. Persze phrasal verbeket használva sokkal autentikus a beszéded.

2021. jan. 2. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen, így van. Sőt, én sokkal inkább gondolom, hogy az angolban van némi logika néhol, egy "see sy out" is megjegyezhető, a "look after" is logikus a maga módján. A magyar meg az a nyelv, amit szerintem úgy lehet megtanulni rendesen, ha valaki itt él. Egy tömény kín lehet ezt megtanulni, őrület :)
2021. jan. 2. 07:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!