Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan fejleszthetném jobban...

Hogyan fejleszthetném jobban a hallás utáni szövegértésemet?

Figyelt kérdés

Angol nyelvről van szó...


Kétféle gyakorlat jöhet szóba:


1. Online diktálási feladatok, azaz hallás után le kell gépelni a szöveget, különböző szintek vannak, de alapvetően jól érthető az összes


2. Mindenféle Youtube-os forrás, felirattal mellékelve, és ezeket legépelném. TEDx-es előadások, Vlogok, interjúk sztárokkal, filmrészletek stb.


Melyikkel érnék többet szerintetek?


2020. dec. 27. 16:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem bármelyik hasznos. Viszont vannak fent neten nyelvvizsga és érettségi feladatok is mert ugye mindkettőnek van hallásértés része. Fent van hozzá a hangfájl, a hallott szöveghez a kérdések és a megoldókulcsban a válaszok, valamint a hallott szöveg leírva. Ez talán nem olyan monoton mint amiket említettél.
2020. dec. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, lehet rosszul fogalmaztam, csak simán a hallás utáni értésre gondolok, tehát nem szeretném megérteni a szöveget, mivel nem is tudnám nagyon, mivel csak A2-es szinten vagyok. Csak a szavakat szeretném megérteni szimplán.
2020. dec. 27. 16:28
 3/3 anonim ***** válasza:

Kezdőként én kezdő szintű hanganyagok hallgatását ajánlanám elsősorban. Ezen a szinten azokból tudsz a legjobban tanulni.

Itt egy lejátszólista a YouTube-on, ezen vannak olyan videók, amik neked jók lennének:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLsABmu-DQz-6WxP9pGjR9..

2020. dec. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!