Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan fejlesszem az angol...

Hogyan fejlesszem az angol hallás utáni szövegértésemet? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kéttannyelvű tagozatra járok ahol, heti 18 órában tanuljuk az angol nyelvet. És egy kis problémám adódott... Év végén lesz egy osztályzó vizsga aminek keretében teljesíteni kell angol nyelvtanból, kommunikációból, és listening-ből. Az utóbbitól nagyon félek... Nagyon rosszul megy a listening szinte év közben is csak egyes lett.De ennél a tanárnál nem csak egyesem van mivel rengetegszer kell tartalmat megtanulni fogalmazást írni és azok jól mennek! Nem minden órán gyakoroljuk max 2 havonta. Előző iskolámban sosem gyakoroltuk, és nagyon félek ,hogy az év végi listeningem is egyes lesz és így akár bukhatok egy készségből! Már mindent próbáltam, a tanáromtól is kértem segítséget, ő azt tanácsolta ,hogy írjak le szöveget szóról szóra ezt csináltam is egy kis alakú füzet tele is lett! (A2/B1-s tipusú szövegek)Ezután írtunk listening dolgozatot ami megint egyes lett mert bár az első feladat hibátlan.. A második katasztrófa lett.. Mondat kipótlós volt. és rettenetesen félek ,hogy megbuktatnak! Vettem egy A2/B1 listening gyakorló könyvet most azt csinálgatom. Szorgalmas vagyok szinte mindenből ötös vagyok csak az angol listening megy ilyen siralmasan! Rengeteg angol filmet/sorozatot/videót nézek! Nem tudom mit tehetnék még!

Szerintetek ,hogyan fejleszthetném az angol hallás utáni szövegértésemet? Ha mindennap gyakorlok akkor csak fejlődök nem?:/

Köszönöm a válaszokat előre is!



2016. ápr. 8. 18:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Taxus learning: nekem ez a nyelvoktató javította meg a hallás utáni szövegértésemet, ugyanis ebben minden mondatot elmondanak kétféle kiejtéssel, brittel és amerikaival.
2016. ápr. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2016. ápr. 9. 09:57
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha érettségiset csináltok, akkor az előző évi érettségiknek a feladatait nézd meg. Ha nyelvvizsgásat, akkor amire készültök (origo, ecl, stb) annak a hanganyagát és feladatsorát szerezd meg (ha jó gyerek vagy megveszed, amúgy meg letöltöd :D). Nekem is sok problémám volt vele, de gyakorlás kérdése, előbb4 utóbb rááll a füled, hogy mit kell meghallani. Sok sikert
2016. ápr. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!