Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha origo nyelvvizsgát külön...

Ha origo nyelvvizsgát külön csinálom akkor hány százaléktól engednek át?

Figyelt kérdés
Komplex nyelvvizsgának a fele sikerült és újra kell az írásbeli részét csinálnom. Ilyenkor mennyit kell teljesíteni?

2020. dec. 29. 10:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

BME: Eredmények értelmezése

Az eredmények összesítése attól függ, hogy a komplex vizsgára, vagy csak szóbeli illetve csak írásbeli részvizsgára jelentkeztél.


A szóbeli részvizsga akkor sikeres, ha a részvizsga egészét tekintve az elérhető összpontszám minimum 60%-át teljesítetted úgy, hogy készségenként (beszédkészség, beszédértés) elérted a 40 %-os teljesítési minimumot is.


Az írásbeli részvizsga akkor sikeres, ha a részvizsga egészét tekintve az elérhető összpontszám minimum 60%-át teljesítetted úgy, hogy készségenként (olvasáskészség, íráskészség) elérted a 40 %-os teljesítési minimumot is.


A komplex vizsga akkor sikeres, ha a négy készségen összesítésben minimum 60%-os teljesítményt nyújtottál és egyúttal minden készség esetén elérted a 40%-os teljesítési minimumot is. Komplex vizsga esetén tehát nem szükséges az írásbeli vagy szóbeli részvizsgán külön-külön is elérni a 60%-os szintet.


Bizonyítvány részvizsgánként is kiállítható (szóbeli ill. írásbeli típusú bizonyítvány).


Komplex vizsga esetén is kiállítható bizonyítvány részvizsgánként (szóbeli ill. írásbeli típusú bizonyítvány) abban az esetben, ha összteljesítményed a négy készségen ugyan nem éri el a 60%-ot, de az egyik részvizsgán igen.

2020. dec. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
2020. dec. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Origo:

A vizsgák értékelése

9. §

9.1. A vizsga értékelése pontozással történik.

9.2. Az önálló szóbeli vagy írásbeli vizsga akkor minősíthető sikeresnek, ha a vizsgázó készségenként megszerzi

az elérhető pontszám 40%-át és összességében teljesíti az elérhető összpontszám 60 %-át.

9.3. Komplex vizsgajelentkezés (szóbeli és írásbeli vizsga) esetében, ha a vizsgázó készségenként megszerzi az

elérhető pontszám 40%-át, a sikeres komplex vizsgához szükséges 60%-os összeredményt a szóbeli és

írásbeli vizsgarészeken együttesen nyújtott teljesítményére vetítve is elérheti. A komplex értékelés

lehetősége csak élő nyelvek esetében alkalmazható.


[link]

2020. dec. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én is 60%-rs gondoltam, dr hallottam olyat, hogy 65%-tól engednek át ha külön megyek
2020. dec. 29. 18:57
 5/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat mindenkitől, utólag láttam az elírásokat
2020. dec. 29. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!