Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha megbuktam nyelvvizsgán, de...

Ha megbuktam nyelvvizsgán, de én úgy èreztem jól sikerült, hány százalèktól érdemes fellebbezni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

BME C1 es nyelvvizsgán voltam ès 48%om lett komplexben. Minden rèszben 40%felett kaptam pontot.

Előtte nagyon sok próbavizsgát írtam és az mind sokkal jobnan sikerült, ezért gondolkodtam el a fellebbezésen, de nem tudom hány százaléktól illetve milyen esetekben érdemes, valamint a pontos menetével sem vagyok tisztában.


Minden értelmes tanácsot előre is köszönök!



2020. szept. 21. 09:56
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

Ezt a nyelvvizsgáztatók pontosan közlik.

Pont a BME nem teszi meg?

Ha nincs meg a meghatározott százalék, akkor lehet kérni felülvizsgálatot.

De ezt ott kellene megkérdezni, ahol vizsgáztál, mert a felülvizsgálati kérelemnek is van határideje.

Nem is értem mit akarsz itt. Minden vizsgáztató egyedi.

2020. szept. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

“Nem értem mit akarsz itt”.

Meg szeretnem hallgatni masok velemenyeit, tapasztalatait, tanacsait.

2020. szept. 21. 10:51
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Szóbelivel vagy az íràsbelivel volt gond. Az a baj, hogy az esetek 99,9%-ban max fél-egy pontot szoktak megadni. Ennyit amennyit neked kell esélytelen.
2020. szept. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem is esélytelen. Én emelt szintű nyelvi érettségin 59% miatt próbáltam fellebbezni, mert ugye a nyelvvizsga múlt rajta. De még azt is elutasították, nem voltak hajlandóak találni fél pontot.
2020. szept. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

"nem voltak hajlandóak találni fél pontot"

😁

Nem az ő dolguk volt találni. Pontosan meg kellett adnod, hogy melyik reszpontszamot akarod megfellebbezni. Az volt a dolguk, hogy azt atnézzék, nem pedig az, hogy a komplett érettségidet (vagy akárcsak a komplett fogalmazasokat) ujrajavítsák.

2020. szept. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%

"48%om lett komplexben. Minden rèszben 40%felett kaptam pontot"

Nem az van, hogy 60 százaléktol van meg? Esélytelen.

2020. szept. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%
A levélírásomat húzták le nagyon, ami ugye elég szubjektív, mert nem tetszett nekik a téma, pedig a nyelvtanom elég jó, és legalább amiatt megerőltethették volna magukat, de nem. Fél pont hiányzott összesen. 🤨 Jobban szeretik befizettetni újra a vizsga díjat.
2020. szept. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
47%

"nem tetszett nekik a téma"

A témát ők adják meg! Ha nem arról írtál, amiről kellett, akkor nyilván nem adhattak rá több pontot.

2020. szept. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
90%

akkor éri meg fellebezni, hogyha csak 1-2% hiányzik. Neked 12. Ez nagyon sok. Lehet, hogy túlságosan beparáztál vizsgakor, ezért lett sokkal rosszabb, mint amiket gyakoroltál. Előfordul, erre is fel kell készülni és meg kell tanulni kezelni a stresszt.

De ezzel nem érdemes fellebbezni.

2020. szept. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!