Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Budapesten hol érdemes angol...

Budapesten hol érdemes angol nyelvvizsgára jelentkeznem?

Figyelt kérdés
10 éve érettségiztem le. 2 év után meg is lett a szakmunkás vizsgám is. Nyelvvizsgám azóta még mindig nincsen. Azt mindig is halogattam. Aztán úgy döntöttem, hogy most már tényleg neki kell ugorjak. Már 4 éve intenzíven tanulom az angol nyelvet. Könnyen megértem, hogyha hozzám szólnak, illetve az angol szövegeket is. Ismeretlen szavakat megtanulom hozzá. Egyre több videót megértek angolul. Ez az ami megy, és ami nem, ha nekem kell megszólalnom. Legtöbbször dadogok. Ezt kell csiszoljam még. A telefonomat és a számítógépemet is angol nyelvre állítottam, hogy így is gyakoroljak. A munkahelyemen is nyílik lehetőségem a kommunikálásra, mert külföldiek is dolgoznak nálunk. Koronavírus járvány van most, de úgy néz ki hogy tavasszal véget fog érni. Ezért keresek nyelvvizsga felkészítő helyeket Budapesten. Az online oktatásra nem szeretnék fizetni, mert semmit nem ér. Ez olyan, mintha otthon gyakorolnék. Középfokú angol nyelvvizsgát szeretnék. Úgyérzem, 30. életévem után szükségem van erre már most. Ezzel a nyelvvel van tervem a jövőben. Érdeklődni szeretnék ezzel kapcsolatosan, hogy hol lehet jelentkezni Budapesten, és pénzben mennyiért?

2020. dec. 29. 11:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem nyelvvizsgára jelentkezel, hanem nyelvtanfolyamra. Nagyon nem mindegy.

2. A leendő nyelvvizsgád írás részéhez: Sokat rizsázol. Nem tudod megkülönböztetni a kérdés számára releváns információt a szükségtelen mesétől. A lényegkiemelést addig még meg kell tanulnod.

3. Ha beírod a google-ba, hogy angol nyelvtanfolyam, rengeteg találat fog kijönni. Érdemes ismert nevű nyelviskolát választani, ami a Nyelviskolák Szakmai Egyesületének tagja, ez minőségi garanciát jelent.

4. Szerintem nem nagyon lehet most személyes tanfolyam, és veszélyes is. Az, hogy online, nem jelent minőségromlást. Pont ugyanazt csinálják, mintha egy helyiségben ülnének.

2020. dec. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon becsülendő a hozzáállásod, hogy elkezdtél nyelvet tanulni sok ember idáig nem jut el. A számítógép angolra állítása nagyon jó ötlet.

Amit még tudok tanácsolni: hallgass olyan idegen nyelvű rádiót amiben beszélnek is, nagyon sokat segít.

Nyelvtanfolyam sajnos manapság nem tudom mennyibe kerül, de rengeteget tudsz tőle fejlődni. Kommunikációt nem lehet egyedül megtanulni, ehhez kelleni fog tanár és emberek akikkel tudsz gyakorolni.

2020. dec. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
1-es kommentelő. Valóban írtam felvezető szöveget. Azért is fejtettem ki részletesen, hogy miért szeretném csinálni, és mi az, amit még gyakorolnom kell.
2020. dec. 29. 14:10
 4/4 anonim ***** válasza:
66%
Valószínűleg mind a 4 készséget gyakorolni kell, mert az életben előforduló helyzetek nem olyanok, mint a vizsgahelyzet. Ott még a szóbelin is természetellenes vizsgafeladatokat kell teljesíteni, az írásbeliről nem beszélve.
2020. dec. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!