Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a legjobb angol nyelvta...

Melyik a legjobb angol nyelvtani összefoglaló?

Figyelt kérdés

Angol vagy magyar nyelven mindegy.


Jelenleg csinálok egy olyan tanfolyamot, ami elvileg C1-es szintig visz fel, és mire a végére értem, szeretnék elolvasni A1-C1-es szintig egy nyelvtani összefoglalót, a lényeg hogy könnyen érthető legyen és hogy tényleg minden benne legyen, de emelett lényegretörő is legyen. Azért kell ez, mert a tanfolyamon, amit csinálok, a nyelvtant nem tanuljuk, hanem egyfajta természetes módon rögzül. Köszönöm.


2020. dec. 31. 18:49
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Nem tanultok nyelvtant? Az nagyon remek lehet. Nem tanultok igeidőt, ragozást (az nem sok van), szórendet? Hát akkor mi a fenét oktatnak ott?
2020. dec. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

Dohár Kis angol nyelvtanát ajánlhatnám, mint legegyszerűbb megoldást. A jó megoldás az a Thomson-Martinet lenne.

De azért ez a követelmény, hogy legyen k* egyszerű, különben nem érted meg, ez elriasztott kissé.

2020. dec. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de a Dohár-féle könyvet nem szeretném használni, mert egy általam megbízható angol tanár szerint az a legrosszabb.


#1: De tanulunk nyelvtant, csak ahogy említettem, másfajta módon, nem tudom elmagyarázni hogy hogy, nemrég kezdtem ezt a tanfolyamot.

Gyakorlatilag úgy, ahogy külföldön is oktatják, az ESL oktatók, ha ez neked mond valamit.

2020. dec. 31. 20:09
 4/8 anonim ***** válasza:
Matura könyvek végében van nylevatninrész,az elég jó
2020. dec. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát, ha beszerzed a másikat, akkor összehasonlíthatod a kettőt, és rájöhetsz arra, hogy a tanárod hülyeséget beszélt.
2021. jan. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy hülyeséget beszélt volna, van egy weboldala is, amit azért elég sokan használnak, talán az egyik legnépszerűbb ilyen weboldal.
2021. jan. 1. 16:51
 7/8 anonim ***** válasza:

Szóval te jobban hiszel neki, mint a saját szemednek. Mert én nem azt írtam, hogy hülyeséget mondott, hanem azt, hogy majd te meglátod, ha egymás mellé teszed as kettőt.


De már kezdem érteni, miért kell neked könnyen érthető szöveg.

2021. jan. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én a háromrészes In Use sorozatot ajánlom A1-C1: Essential Grammar in Use, English Grammar In Use és Advanced Grammar in Use.
2021. jan. 2. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!