Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen angol nyelvtant összefo...

Milyen angol nyelvtant összefoglaló könyvet ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A közeljövőben szeretnék nyelvvizsgázni, de addig még van tennivaló. Tapasztalaitok alapján milyen angol nyelvtant összefoglaló könyvet ajánlanátok? Tudom interneten is fenn van már minden, de én a könyv híve vagyok. Ha van, akkor inkább 2010-es évek utáni kiadások érdekelnének. LanguageCert nyelvvizsgára mennék, abból van egy feladatsoros kötetem. Csak mivel 2. nyelvem az angol vannak hiányosságaim, így jó lenne egy könyv, amiben minden meg lenne egy helyen. Valamint ha tudtok jó öntanulós módszereket otthonra akkor annak is örülnék. Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

2018. máj. 3. 20:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Murphy: English Grammar in Use
2018. máj. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

" inkább 2010-es évek utáni kiadások érdekelnének."

Miért?


A fenti Murphy is van vagy 100 éves.

2018. máj. 4. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2: mert fogalma sincs róla, azért
2018. máj. 4. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én Rimaszombati Péter: Angol nyelvtan 222 pontban című könyvèt ajánlom a Maxim könyvkiadótól.


Előnyei:


Magyarul van leírva benne a nyelvtan

Nagyon jól magyaráz és lényegretèrő

Logikusan van pontokba szedve és részletes

Akár felsőfokú nyelvvizsgára is fel lehet belőle készülni

Önállóan is jól alkalmazható


Ami az árát illeti bármilyen könyvesboltboltban meg lehet vásárolni pl. Libri és 2000 és 3000 ezer forint között van az ára



Esetleg még nyugodtan szívvel merem ajánlani Német Katalin Angol nyelvtan című könyvèt a Lexikális kiadótól.


Előnye:


Érthető nyelvtan, ami magyarul van leirva.

Jó magyarázatok

Felsőfokú nyelvvizsga tételéhez is bőven megfelelő.

Előnye az előzővel szemben minden leckèhez nagyon sok gyakorló feladat van.

A feladatok levannak írva magyarul és angolul is, ami hasznos.

Minden feladathoz van a könyv végén megoldókulcs.

A feladatok elég nehézek, így magasra teszi a könyv a mércét

Önálló feldolgozásra szintén alkalmas.


Szintén 2000-3000 forint között kapható.


Megjegyzés: az előttem szölók között írt English Grammar ín use című könyv jónak jó, de nem alkalmas önálló feldolgozásra, mivel minden angol nyelven van leírva benne. Továbbá az ára 10.000Ft körül van.


Német Katalin Angol nyelvtan könyve is van olyan jó, sőt szerintem erősebb is és sokkal olcsóbb.

2018. máj. 4. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kedves 2. és 3. kommentelő. Azért írtam 2010 utániakat, mert folyamatosan változik a nyelv. Magyarból is lehet, hogy tök jó a kis magyar nyelvtan, de változnak az idők, a nyelv és van ami már nem használható/helyes egy 2019-es érettségin abból, ami le van írva benne. Valamint úgy gondolom, hogy másképp tanultak 40 éve és ma. Más az emberek felfogása. És biztos, hogy nem csak a 100 meg 50 éves könyvek a jók. Minden évben adnak ki nyelvkönyveket. Ezért írtam ki a kérdést, hogy aki a közelmúltban tett le érettségit/nyelvvizsgát neki mi vált be, mit ajánlana. Azért, hogy leszóljátok a másikat inkább kérlek csak görgessetek tovább, könyveljetek el magatokban úgy ahogy akartok, de én személy szerint nem vagyok kíváncsi az előítéleteitekre.
2018. máj. 4. 14:10
 6/9 A kérdező kommentje:
4. kommentelő, köszönöm szépen az ajánlásokat! :)
2018. máj. 4. 14:11
 7/9 anonim ***** válasza:
69%

Németh Katalin akkor kiesett, mert ő 2006-ban írta, amit írt.

Murphy viszont a negyedik kiadást adta ki 2012-ben (és nem ugyanaz, mint a harmadik).

Egyébként bármennyit is beszélünk a nyelv változásáról, a legkellemesebb angol nyelvtan még mindig a Thomson-Martinet, amit alighanem még kőtáblákra kőkéssel karcoltak.

A nyelv különben nem változik, az egy nagyvonalú kifejezés, a nyelv folyamatosan romlik, és ezért nem érdemes az újdonságokra vadászni. Tudod, mi az újdonság mellé fűzött magyarázat általában? Az, hogy: ma már ez is elfogadott. Ez a mondat magyar viszonyokra átfordítva azt jelenti, hogy régen rászóltak a tanulóra, hogy a szobában van, ma már elfogadják azt is, hogy a szobába van. Valamint, hogy a házban két helység van. Ha ez kell neked... :D

2018. máj. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Jól van, hagyjuk, ha ő jobban tudja, akkor akkor csinálja úgy, mindenki úgy hülye, ahogy akar.
2018. máj. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha már erre jártam,ó véletlenül, helyesbítenék, Németh Katalin 2002-től 2018-ig vagy meddig több kiadást is jegyzett szerzőként (aztán 2020-ban más struktúrája lett a nyelvtanának, kétkötetes, stb), viszont nem Lexikális, hanem Lexika a kiadó neve.
2021. febr. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!