Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van olyan felsőfokú írásbeli...

Van olyan felsőfokú írásbeli nyelvvizsga, ahol nem kell fogalmazást írni?

Figyelt kérdés

2021. jan. 1. 01:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nincs.
2021. jan. 1. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nincs, mert íráskészséget mérő feladatnak mindenképpen szerepelnie kell a vizsgán, ui. ez a Közös Európai Referenciakeretben le van fektetve. Ez utóbbi egyértelműen meghatározza a nyelvi szinteket, illetve az egyes szinteken mérendő alapkészségeket.
2021. jan. 1. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem, mert nem igazán szeretek esszéket írni. Egy levelet vagy hosszabb tartalmú mailt még megírok, az ugyanis szól valakinek és kevésbé életidegen, mint egy esszé. Kifejezetten az esszét nem szeretem.
2021. jan. 1. 12:43
 4/4 anonim ***** válasza:
74%

#3


Sokszor levél szokott lenni, talán nem kell feltétlenül esszét írni (bár nem ismerek minden vizsgarendszert). Szerintem már arra mennek, hogy életszerűbb feladatok szerepeljenek, és inkább mail szokot lenni (legalább opcionálisan).

2021. jan. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!