Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire voltatok felkészültek...

Mennyire voltatok felkészültek nyelvvizsga előtt?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy pl a próbanyelvvizsgákat milyen minőségűre sikerült otthon teljesíteni, mennyire érezted felkészültnek magad a szóbeli feleletre, folyamatosan tudtál-e beszélni vagy akadozva? Megírhatjátok azt is, hogy milyen nyelvből voltatok, milyen szinten és hol!
2021. jan. 1. 23:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én nem nagyon készültem fel a vizsgára. Terveztem, de aztán halogattam és halogattam a felkészülést, és végén nagyon semmi sem lett belőle. Pár próbafeladatot megoldottam, illetve van pár ilyen "kérdések és válaszok" féle könyvem, és azokat olvasgattam a szóbeli vizsga előtt pár órával. :D


Amúgy nekem a szóbeli felelet szörnyű volt. Előtte nem stresszeltem, de mikor bementem a terembe, egyszerűen annyira nem tudtam koncentrálni, hogy az csak na. Meg pont olyan témát és kérdéseket kaptam, amire nem is igazán számítottam, és magyarul is nehezen tudtam volna összekaparni a gondolataimat. Ami nyilván az én hibám, mivel nem készültem fel megfelelően.

Viszont mások szerint úgy átlagban jól beszélek/beszéltem angolul, és én se érzem magam annyira bénának. Viszont magán a nyelvvizsgán a szóbelin vacakul teljesítettem, amire nem vagyok büszke. :D


Angolból voltam, B2-es nyelvvizsga, Languagecert.

2021. jan. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Angol B2. 4 hónapot készültem előtte, mert az angol tanárom és a szüleim rámerőszakolták. Brutális volt, nem volt szinte őszi meg téli szünetem se, karácsonykor meg szilveszterkor is tanultam 13 évesen. Próbanyelvvizsgát nem írtam, a szóbelitől nagyon féltem, aztán végül jobb lett, mint az írásbeli, ott a hivatalos levél húzta le egy picit, mert bekavarodtam, de a minimum megvolt. Igazából semelyik részéhez sem éreztem magam felkészültnek, mert nagyon pánikolós típus vagyok. Végül is a szóbelin a kedvenc témámat kaptam, arról ment simán a duma, a többinél picit úgy éreztem, hogy megakadtam párszor, de a fenszi kötőszavak megmentettek. :D
2021. jan. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%
Nekem gyereknevelesrol kellett volna -beszélni szóbelin. Megmondtam, hogy nem akarok gyereket és elköszöntem tőlük.
2021. jan. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A németre kb egy évet készültem külön de akkor még gimis voltam, szóval voltak ott is német órák. Az angolra már egyetemistaként 4 hónapot heti kétszer jártam tanárhoz. Nekem ennyi kellett hogy a beszédet gyakoroljuk, meg hogy legyen aki kijavítja a leveleket. Egyébként szerintem a nyelv nem olyan dolog hogy egyszer csak azt mondod hogy na most megtanultam. Mindig van hová fejlődni, DE a nyelvvizsga csak egy vizsga. Szerintem ha a próba már 80+ra megvan akkor menni fog. Csak ne stresszelj azt nem szabad. És a szóbelin nem a valóságot kell elmondani, hanem amit épp tudsz. Ha semmit nem sportoltál életedben, de megkérdezik hogy mi a kedvenc sportod akkor lelkesen elmondod hogy heti kétszer kondizol meg hétvégente röpizel a barátaiddal a családdal meg túrázol és bamm megvan :D
2021. jan. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!