Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti, akik elég jól tudtok...

Ti, akik elég jól tudtok angolul, megértitek a szavakat, amiket énekel?

Figyelt kérdés

1:29-től 1:53-ig tart az a rész, amire kíváncsi vagyok, hogy miről énekel.


[link]


(Bocs, de a zenei stílusra irányuló megjegyzést nem kérek.)



2021. jan. 8. 22:05
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
93%

Hat szerintem nem itt kezdodik.

Egyreszt a video minosege se a legjobb, maszk is van rajtuk. Nagyjabol kiveheto, de tobbet ersz ha a CNN-n hallottakat megerted, mivel ott nem mindennapi szavakat hasznalnak amik viszont fontosak lehetnek kommunikacio szempontjából.

Tehat ja. Éltem kint angliaba. Nyilvan nem ugy beszelnek az angolok se mint a tv riporterek. De azert ezt nem igazan lehet ahhoz viszonyitani.

2021. jan. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
92%

"Ezért mondom, hogy ott kezdődik a külföldi nyelvtudás, ha megérti az ember."


Jól van, látjuk nagyon nagyra vagy magaddal, gratulálok a sikereidhez. megvolt a napi önfényezés, további nyugodalmas jóéjszakát. Egyébként nem, nem itt kezdődik a nyelvtudás, nem ettől lesz jó a beszéded.

2021. jan. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
89%
Én bírom a Slipknotot, 14 évet tanultam angolul, Angliában élek, de ezt hallom hadadabadada say paraparapa hapapapa dalalaraarara XD
2021. jan. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

#11


Biztos a szinkrontolmácsot is annyira zavarja a jelenlegi szájmaszk viselése, mikor fordít. Nem, nem zavarja, mert jó abban, amit csinál. Érti így is, hogy mit mond a másik. Szóval a maszk nem kibúvó. A szájmaszkon ráadásul nincs nyílás. A videó sem olyan rossz minőségű. Itt arról van szó, hogy az énekes "elkeni" a szavakat eléggé, amit egy kevésbé gyakorlott angolos nem ért meg.

2021. jan. 8. 22:50
 15/23 anonim ***** válasza:
93%
Jólvan, gyökér vagy. Értjük.
2021. jan. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
82%

De mivel vagyunk elorebb ha megertjuk? Az angolok nem igy beszelnek.

En sokszor a magyar dalokban is amiket ugy enekelnek nem ertem meg a szavakat. Valszeg ezt se erti minden angol. Tehat?

Ha egyszer kijutsz angliaba rajossz hogy ennek semmi köze nincs hozza. Arrol nem is beszélve, hogy tok mindegy ha hatalmas tudasoddal megerted, de egy mondatot nem tudsz osszerakni. Az angol tudas ott kezdődik hogy tudsz osszefuggoen beszelni...

2021. jan. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Na eriggyetek aludni!
2021. jan. 8. 23:28
 18/23 anonim ***** válasza:
76%

1. A te linkeden hallható "énekes" nem igazán érzem, hogy törekedett volna arra, hogy a szavai érthetőek legyenek.

2. Megkérdezném, hogy te mennyit értettél belőle, de hát ez az internet, és már valaki bemásolta a szöveget is, így akármit mondhatsz.

3. Olvass el néhány hozzászólást ezen a linken: [link]

Remélem nem akarod beadni, hogy a nyilatkozó angol anyanyelvűek sem tudnak elég jól angolul ahhoz, hogy megértsenek minden szót egy zene szövegéből.


Röviden: Nem, nem ott kezdődik a nyelvtudás, hogy ebből a videóból mindent megértünk-e, vagy sem.

2021. jan. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Ezek csak egyszerűen botfülűek.
2021. jan. 9. 00:25
 20/23 anonim ***** válasza:
2021. jan. 9. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!