Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a különbség a Múlt és a...

Mi a különbség a Múlt és a Befejezett jelen között az angolban?

Figyelt kérdés

ha tudtok mondjatok példát is plz!

köszi!


2010. aug. 14. 12:14
 1/4 anonim ***** válasza:
28%

I've lost my keys = elvesztettem a kulcsomat, és most nincs meg

I lost my keys = elvesztettem, de utána megtaláltam


I've bought a car/I bought a car = itt nincs különbség (kivéve, ha már azóta eladtam)

2010. aug. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
42%

The present perfect is a present tense. It always tells us about the situation now. 'He has lost his key' = he doesn't have his key now.

The past simple tells us only about the past. If somebody says 'He lost his key', this doesn't tell us whether he has the key or not. It tells us only that he lost his key at some time in the past.


Don not use the present perfect if the situation now is different. Compare:

-They've gone away. They'll be back on Friday. (they are away now)

-They went away, but I think they're back at home now.

-It has stopped raining now, so we don't need the umbrella. (it isn't raining now)

-It stopped raining for a while, but now it's raining again.


Use the present perfect for new or recent happenings:

-I've repaired the TV. It's working now.

-Have you heard the news? Sally has won the lottery!


Use the past simple for things that are not recent or new:

-Mozart was a composer. He wrote more than 600 pieces of music.

-My mother grew up in Scotland.


Compare:

-Did you know that somebody has invented a new type of washing machine?

-Who invented the telephone?


Use the present perfect to give new informantion. But if you continue to talk about it, use the present simple:

-a: Look! Somebody has split something on the sofa.

b: Well, it wasn't me. I didn't do it.


Do not use the present perfect when you talk about a finished time (e.x. yesterday/ten minutes ago/in 1999/ when I was a child). Use past tense:

-It was very cold yesterday.

-Paul and Lucy arrived ten minutes ago.


Use the present perfect for a period of time that continues until now (e.x. today/this week/since 1985).

2010. aug. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
74%

Az első válasz elég felületes. Az I lot my key egyáltalán nem ad arról információt, hogy megtalálta-e vagy sem. Sőt, sima múlt idejű mondatok időhatározó nélkül nem is nagyon léteznek, I bough a car önmagában nem használatos, kötni kell egy időponthoz, hogy mikor.

Az angol nyelvű magyarázattal meg nem biztos, hogy tud mit kezdeni a kérdező.

Ha az eredmény a fontos illetve kihat a jelenre, present perfect: I have opened the window: az ablak most nyitva van. Erről az igeidőről regényeket lehetne írni, keress rá az interneten.

Egyszerű múlt idő, ha a múltban egy adott időpontban történt és semmi köze a jelenhez. When I was 5, we moved to Manchester. At 5 o'clock, last year, in June, in 1992 ilyen időhatározók a jellemzők.

2010. aug. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
74%

Én úgy tanultam, hogy a present perfectet 2 esetben használjuk:

1. valami a múltban kezdődött, és még most is tart

I have learnt English for 4 years. (4 éve tanulom az angolt- még mindig folyamatban van)

2. egy múltbeli cselekvés esetén, ha nem maga a cselekvés a fontos, hanem annak a jelenre ható következményei

I have lost my wallet. (Elvesztettem a pénztárcámat, és még mindig nincs meg. Nem az a lényeg hogy elvesztettem, hanem hogy nincs meg)

Felismerhető még ezekről a gyakran használt "jelszavakról": just, yet, never, ever, already, so far, up to now, since, for recently


A past simple akkor használatos, ha a múltban végzett cselekvés még a múltban befejeződött, és nincs megadva pontos időpont, időtartam, és a cselekvést nem szakította meg semmilyen más cselekvés.

She worked in Paris last winter.

Ezeket valójában már az előttem válaszolók is leírták, de azért remélem, tudtam valamit segíteni :)

2010. aug. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!