Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi különbség van egy...

Mennyi különbség van egy közép és felsőfokú nyelvvizsga között?

Figyelt kérdés

3 éve sikeres angol középfokú nyelvvizsgát tettem (Euro), és egy felsőfokú nyelvvizsgát szeretnék megpróbálni. Tanárt anyagi gondok miatt már nem tudok finanszírozni így marad az otthoni felkészülés, de emellett még egyetemre is járok. Mindennap olvasok angol szöveget: újságok, bulvár, fanfiction stb. Nagyon szeretem az angolt, de nem tudom, hogy mi alapján próbáljak meg felkészülni egy felsőfokúra. Ti mit ajánlanátok? Igazából a nagy szókincs mellett a hihetetlenebbnél hihetetlenebb témákból kell felkészülni?

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!


2011. okt. 31. 20:02
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
Nem feltétlen "hihetetlenek" a témák. Ami nagyon kell az a kontextusok ismerete. Tehát nem elég tudni, hogy mit jelent egy bizonyos szó, hanem azt is tudni kell, hogy mégis hol lehet és hogyan használni. Igazából más nem nagyon kellhet.
2011. okt. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
20%

Hát szerintem elég nagy a különbség a kettő közt.


A középnek könnyebbnek kell lennie elvileg.:)

2011. okt. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Felsőfokúhoz nagyobb szókincs kell (2-3-szor akkora).


Emellett a felsőfokú szóbelin nem lehet makogni meg keresni a szavakat, hanem folyamatosan, erőlködés nélkül kell beszélni. Ez is a szókincsen múlik, mert aki mindenre tud 3 szót, annak legalább 1 biztos az eszébe jut, amikor kell.


A felsőfokú az a szint, amikor amit mondani akarsz, azt erőlködés nélkül ki tudod fejezni. Elég egyszerű megállapítani, hogy mikor mehetsz el felsőfokú vizsgára: ha bármit el tudsz mondani idegen nyelven, ami az eszedbe jut. (Legfeljebb nem szépen vagy elegánsan, de ki tudod fejezni). Onnan is tudod, hogy felsőfokon vagy, ha az angol irodalmat eredetiben tudod olvasni és élvezed. Tehát nem szótárazol meg kínlódsz, hanem mondjuk nevetsz egy Twain-novellán vagy Carlyle-esszén. A középfokú szintet jóval nehezebb belőni.


"Mindennap olvasok angol szöveget: újságok, bulvár, fanfiction stb."


Ezek középfokú szövegek.


"Igazából a nagy szókincs mellett a hihetetlenebbnél hihetetlenebb témákból kell felkészülni?"


A BME-n pl. nagyjából ugyanabból kell felkészülni, mint a középfokúhoz.

2011. nov. 1. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó:

""Mindennap olvasok angol szöveget: újságok, bulvár, fanfiction stb."


Ezek középfokú szövegek."


Jópár embert ismerek akivel együtt szereztem meg a középfokot, akik egy ilyen "középfokú" újságcikkből a lényeget se tudják kihámozni..


Én is most megyek dec-ben az ECL C1-re, megvettem ezt az 1000 kérdés 1000 választ, és hát olyan blama szövegek vannak benne, hogy akárhányszor nekiülök állandóan abbahagyom, szenvedés.. Legfeljebb annak van arra szüksége, aki totál nem képes beszélni a politikáról, állásokról, EU-ról stb. Mostmár úgy vagyok vele, hogy fölösleges erőlködés helyett inkább nézek angolul filmeket, mivel úgyis a hallott szövegértés a legnehezebb, mindig a szóbeli a legkönnyebb.

2011. nov. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!