Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egyedül felkészülni az angol...

Egyedül felkészülni az angol középszintű érettségire?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nos, az a helyzet hogy 8 évig angolt tanultam általánosban. Viszont mikor jelentkeztem középsuliba, akkor nem lehetett angolt választani mivel nem volt meg az a létszám. (Sokan németet tanultak.) Viszont én semmi németet nem tanultam eddig. Most 4 éve "tanulok" németet, viszont ebből semmi az ég világon nem maradt meg bennem. A 4 évben viszont valahogy 2 évet tanultunk angolt, ilyen heti 1-2 órában. (Sokat nem ért.) De jött a lehetőség hogy ha 2 évet tanultál angolul a középsuliban, akkor mehetsz belőle érettségizni. Idén érettségizek, és hát nagyon erősen gondolkodom hogy angolból kéne érettségiznem, mert hát abból többet tudok mint németből. Németből semmit nem tudok elmondani/ fordítani sem. Egyedül feltudnék készülni valahogy? Köszönöm előre is a válaszaitok!:)

2021. jan. 12. 10:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha az előző évi feladatsorokat megoldod, csinálsz típusfeladatokat, építed a szókincsed, foglalkozol a nyelvvel szerintem az írásbeli résszel nem lesz gond. Viszont a szövegalkotási részhez jobb lenne, ha valaki besegítene, de csak az ellenőrzésnél, mert te lehet, hogy nem látod meg/ veszed észre a hibád. De ezt bárki megteheti neked, aki jó, biztos angollal rendelkezik.

A hallásutáni rész gyakorlásához YouTube videókat, meg sorozatokat ajánlanék.

A szóbeli részhez is inkább azt mondanám, hogy egyedül kicsit talán nehezebb, mert lehet, hogy nem hallod ki úgy a hibáid.

Szóval nem mondanám lehetetlennek az egyedüli felkészülést, de a beszédi részhez szerintem jó ötlet lenne egy tanár vagy ismerős, a többi megoldható egyedül is.

2021. jan. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Megcsinálsz egy feladatsort és megnézed, hogy sikerült. Az már elég sokat elmond arról, hogy ez a pár hónap elegendő lenne-e a felkészülésre (ez igaz amúgy a németre is). A szóbelire elég jól fel lehet készülni, a témák adottak, rengeteg könyv érhető el, amelyek feldolgozzák ezen témákat és amelyekből ki tudod emelni a rád vonatkozó részeket, illetve középszinten úgy is a saját tanárodnál leszel, vagy legalábbis iskolán belül valakinél, nem fog olyat kérdezni, ami ne jött volna elő azon a pár órán.
2021. jan. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Előző évi feladatokkal és pons könyvek közül is van külön érettségi felkészítő.

Beszédkészséghez jobb egy partner.

2021. jan. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!