Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt lehetne...

Mennyi idő alatt lehetne felkészülni középszintű angol nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

Most olyan alapszinten tudok angolul, nem voltam soha jó angolból. Viszont most szeretnék felkészülni itthon egyedül. Mondjuk napi 1 órát angolozok. 3 hónap esélytelen? vagy fél év, inkább 1 év?


Aki MOSTANÁBAN vizsgázott írhatna milyen nehéz most a középszintű, és mennyi ideig készült rá. köszönöm előre is a válaszokat ! :)



2014. máj. 26. 21:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Két különböző dolog a középszintig eljutás (ami szerintem inkább 2-3 év, rendszeres gyakorlással,) és a középfokú vizsgára készülés (ami egy középfokon lényegében már tudónak! intenzitástól függően 2 hónap - egy év).


Utóbbi már a megfelelő alapok használatával, vizsga tipusfeladok gyakorlásából, egyes vizsgarészek (nyelvi készségek) szerinti készülésből, és témakörök szerinti szókincsfejlesztésből áll.

2014. máj. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Attól függ, én három évig tanultam angolul mielőtt nyelvvizsgáztam volna. Külön felkészülést nem csináltam. Elég volt az, hogy szeretek olvasni, zenét hallgatni, és idegenekkel ismerkedni a neten.

Elsőre meglett a vizsga, pedig sok rémhírt hallottam.


Te is inkább így próbálj tanulni, ha inkább hobbiszerűen űzöd sokkal jobban megragad a nyelv mintha csak leülnél és magolnád :)

Szóval sorozatok eredeti nyelven, minden mennyiségben. Valami jó kis regény és ha hozzátanulsz egy kis nyelvtant menni fog az ;)

2014. máj. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

nekem januárba már le kéne vizsgáznom belőle :) Nem tudom egyébként h lenne érdemes tanulnom, ha nézek ha egy sorozatot nincs meg hozzá a szókincsdem, előbb kiírom az ismeretlen szavakat a részből, aztán tudnék nekiállni talán megnézni felirat nélkül.


Regénynél is hasonló lenne a szitu.

2014. máj. 29. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!