Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » B1-es alapfokú nyelvvizsgák?...

B1-es alapfokú nyelvvizsgák? Mennyire könnyebb a B2 középfokúnál?

Figyelt kérdés

Angolul és németül tanulok, angolból tervezek B2, majd C1/C2 szintre eljutni, de németből csak alapfokú vizsgát szeretnék, majd ezután franciából és oroszból is szeretnék alapfokú nyelvvizsgákat, ezeket szeretném még tanulni.


Elsősorban saját magam miatt szeretnék papírt szerezni ezekről a képességeimről, de érdekel, hogy a munkapiacon számít, ha felsőfokú angol mellett alapfokon tudok még három nyelvet?



2021. jan. 12. 18:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, az alapfok az kb semmire se jó/elég.
2021. jan. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire. Pénzkidobás alapfokra a papír. Munkaerő piacon nem nézik, max beleírod hogy alapfokon társalogsz, és ha kell a munkahelyre, interjún úgyis elbeszélgetnek veled erről meg arról. De ha kimondottan a nyelv miatt keresik az embert, B2-ig szóba sem állnak az emberrel, sőt, pénzt sem adhatnak többet, ha használnod kell akkor sem, mert csak B2-től van rá jogszabály.
2021. jan. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
ahogy írják, az alapfok arra jó hogy megszabadulj a felesleges pénzedtől, semmilyen előnyt nem fog jelenteni soha sehova
2021. jan. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Azért tervezem több nyelvből is a B1-es vizsgát, mert remek érzés visszajelzést kapni, hogy egy nyelvet beszélek (tudom, alapszinten). Ha utazom majd valahová, és nem angolul, hanem az adott ország nyelvén fogom kérni a szállodai szobát vagy a reggelit extra sajttal, nekem már megérte :)


Nekem ez nem pénzkidobás, hanem hobbi.


Viszont ezek szerint a munkaerőpiacon fabatkát sem ér. Talán plusz pont, ha kifejezetten nem keresik, de én beszélem. Recepciós mondjuk Ausztriában, középfokú angol és német esetén is előnyt jelenthet egy francia vagy orosz?

2021. jan. 12. 20:22
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
a b1es szintű nyelvutdást nem kell bizonyítani, bőven elég ha bemondod hogy beszéled. ilyen szempontból pénzkidobás.
2021. jan. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Otoshoz hozzaszolva, B1-es nyelvtudast tenyleg nem kell bizonyitani, annyira alap tudas kell kb hozza, minden kozepsulis ezen a szinten van kb., aki keptelen elerni a B2-őt, mert hogy nem tud megszolalni.
2021. jan. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

pénzkidobásnak pénzkidobás, de ha neked ez okoz örömet... más bélyeget, te papírt. nem baj az.

viszont munkaerőpiaci értéke nemigen van. az mindig plusz a turizmusban, ha kb el tudsz beszélgetni a vendéggel egy tucat nyelven, de osztrák recepcióra mondjuk legyen a felsőfok a minimum a németedre... osztrákok erre háklisak. így szeretjük őket.

mondjuk én konyhán/pincérként dolgozok(tam), ha jön egy magyar vagy francia vendég, akkor főnök szeret előszedni, csak hogy anyanyelven cseveghessünk kicsit... lehet hogy ez örömet okoz a vendégeknek.

2021. jan. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyedül tanulod a nyelvet és szeretnéd felmérni magad, akkor persze hogy megéri!

A munkaerőpiacon, ahogy korábban is mondták általában felmérik a nyelvtudást és nem a papírra kíváncsiak ( bár szerintem jól néz ki egy önéletrajzban, ha valakinek a nyelvtanulás a hobbija és ezt akár alapfokú nyelvvizsgákkal tudja bizonyítani.)

De szerintem ami a legfontosabb, az az, hogy ha téged ez motivál, akkor csináld meg őket és ne érdekeljen más mit gondol. :)

2021. jan. 16. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!