Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent az "it is I'm"...

Mit jelent az "it is I'm" kifejezés?

Figyelt kérdés

Nos, nem biztos, hogy kifejezés, de jobb szó nem jutott az eszembe rá. Olyasmit jelentene, hogy én vagyok az, aki? Mert jobb tippem így nincs rá.

Ez lenne a mondat: Say, what do you think it is I'm lacking?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. jan. 18. 21:39
 1/4 chtt ***** válasza:
100%

nem kifejezés, hanem szerkezet

I'm lacking - hiányzik nekem

what is it - mi az

és a 'do you think' (szerinted) miatt egyenes szórend

szerinted, mi (az, ami) hiányzik nekem?/mit gondolsz, mi az, ami...

2021. jan. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! ^^ A egyenes és fordított szórenddel mindig is gondjaim akadtak, így nem hiszem, hogy hamar rájöttem volna a nyitjára. :)
2021. jan. 18. 22:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, a kérdésben lévő mondat is helyes, de természetesebben hangzik az hogy "what do you think I'm lacking?".

Nem tudom, mi ennek a szerkezetnek a neve, de ezeket így használják.

pl. amit már hallhattál (van ilyen dal is, meg műsorcím),"who do you think you are?".

2021. jan. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Most látom, hogy ez eredeti mondatot csak szedted valahonnan, ettől függetlenül az állítás áll:D
2021. jan. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!