Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van értelme arabul tanulni az...

Van értelme arabul tanulni az interneten?

Figyelt kérdés
Az arab nyelv eléggé megtetszett és alapfokon szeretném megtanulni. Elkezdtem Mondlyn, Duolingón és Dropson tanulni illetve mindenhol ahol találtam arab képzést. Nincsen tanárom, nem is akarok mert csak hobbiként fogom fel a dolgot. Van értelme egyáltalán vagy internetes alkalmazásokkal/ filmekkel se fog menni? Természetesen ha nagyon megtetszik lehet jobban ráállok és megyek a középfokra, de egyenlőre még csak álmodozok. Amúgy, mennyire nehéz? Ok, elkezdtem de nem tudom még hogy milyen a nyelvtan, és a logikáját se ismerem még. Az írást és az ábécét tudom.

2021. jan. 22. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:
7%

Az arab nyelvet van értelme megtanulni.

Interneten nyelvet tanulni időpocsékolás. Főleg az a 3 amivel mondtad. Menj tanfolyamra (akár online tanfolyamra), így az életbe nem fogsz rendesen megtanulni.

Majd ha b1 szinten tudsz onnan el lehet kezdeni arab videókat nézni és könyveket olvasni, úgy pedig lazán megtanulsz akár c1es szintre is. De alapfokon nem lehet tanár nélkül megtanulni egy nyelvet.

2021. jan. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%
Attól függ, mennyire vagy jó a nyelvtanulásban. Az hülyeség, hogy alapfokon nem lehet megtanulni egy nyelvet egyedül, én középfokon tanultam meg angolul tök egyedül, középfokú nyelvvizsgám is van, azóta folyékonyan beszélek, és egy percet sem voltam tanárnál. Azt azért hozzáteszem, hogy az angol jóval könnyebb, mint az arab, + több a lehetőség a gyakorlásba, mivel manapság a mindennapi életben is napi szinten találkozol vele, elég bekapcsolni a rádiót.
2021. jan. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nekem angol felsőfok tanár nélkül. Azt hiszem ezt nyertük
2021. jan. 22. 19:05
 4/4 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem az arabot és az angolt nem lehet összehasonlítani. Nem mondom, hogy tanár kell mindenképpen, de szedett-vetett netes anyagokból és appokból szerintem nem lehet tanulni.
2021. jan. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!