Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nataly Fairchild can't help...

Nataly Fairchild can't help but be drawn to Tristan. Mit jelent az alábbi mondat?

Figyelt kérdés
Ha beütöm a google translate-be a can't help-nek kiadja, hogy nem tehet róla, a mondat egészének meg, hogy Nataly nem tehet róla, de vonzza Tristan. Nem tudom, hogy ez jó e,de bármelyik szótárban is nézem, legyen az online, vagy nyomtatott, ez a be drawn-t így nemtalálom, hogy vonzza. De akkor most mit is jelent?
2021. jan. 23. 09:59
 1/6 chtt ***** válasza:
100%

Pedig azt jelenti, csak a "vonzza Tristan" helyett szerencsésebb a "vonzódik Tristanhoz"

be drawn to = be attracted to

:)

2021. jan. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
a cant help pontosan azt jelenti amit a google mond. a be drawn passzív, így nem tristan csinálja a vonzást hanem ő vonzza. tehát tehetetlenül vonzódik tristanhoz.
2021. jan. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Inkább önkéntelenül.
2021. jan. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Pedig valami ilyesmit jelent.

NF nem tehet róla, de vonzódik Trsitanhoz.

Attól függetlenül olyan furán hangzik. :D

2021. jan. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
de miért nincs a szótárban? Egyikben sem ez a drawn. Illetve egész más jelentést ír neki minden szótár...
2021. jan. 23. 13:11
 6/6 A kérdező kommentje:
ok, leesett, mivel ez egy passzív mondat, ezért 3. alakban van az ige, én így kerestem rá...
2021. jan. 23. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!