Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy felnőttként angol nyelvter...

Egy felnőttként angol nyelvterületre költözőnek lesz a magyar nyelvben akcentusa az idő múlásával?

Figyelt kérdés
Az internet kora előtt nyilván lett, de manapság ugye nagyon könnyű kapcsolatot fenntartani a neten keresztül, videochatelni stb.

2021. jan. 24. 17:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Akcentusa max akkor ha iszonyat szeret affektálni.

Viszont az simán lehet, hogy valami ritkábban használt magyar szó nem jut elsőre az eszébe.

2021. jan. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
az idő múlásával mindenképpen lesz, internet ide vagy oda, nem az a két rokon meg egy barát fogja megtartani az első nyelvének a kiejtését, akiket hetente egyszer felhív...
2021. jan. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen lehet, habár nekem van olyan ismerősöm, aki 10+ éve él az USA-ban, amerikai férje van, magyar egyáltalán nincs a környezetében, mégis mikor hazajön szökőévben 1x, egyáltalán nincsen akcentusa, maximum tényleg annyi, hogy 1-1 szó nem jut azonnal eszébe. És olyanokat is ismerek, akik 3 hónap kinti tartózkodás után itthon már csak úgy tudtak kommunikálni, hogy you know what I mean.
2021. jan. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3: Na igen, azok a szokásos műmájerek ugyebár :D
2021. jan. 26. 07:20
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én 12 éves voltam, amikor Kanadába költöztünk a családommal. Most 30 vagyok és magyarul akcentus nélkül beszélek. Az elmúlt 18 évben csak akkor voltam huzamosabb ideig otthon, amikor 1 évig jártam Budapesten egyetemre. Bár ott az elején sokszor nevettek rajtam, hogy sok régies szót használok, mivel 10 évig csak a szüleimtől tanultam magyart, a tanév végére már teljesen átvettem a fiatalosabb beszéd stílust. Ez 10 éve volt, de még most is, ha bármikor megyek Magyarországra (a vírus előtt), senki nem vette észre, hogy majd' 20 évig nem ott éltem.

Ezzel szemben a húgom, aki 2 évvel fiatalabb nálam és soha nem ment vissza magyarországra, csak párszor látogatóba, nagyon erős akcentussal beszéli a magyart és velem is főleg angolul beszél, mert neki az kényelmesebb.

Tehát ez személy függő, ki mennyire tartja szinten magát.

2021. jan. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!