Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van köztetek olyan 30 alatti...

Van köztetek olyan 30 alatti fiatal, aki (magyar nyelvterületet nem számítva) sosem volt még külföldön?

Figyelt kérdés

Mi az oka ennek?

Én sem vagyok egy világutazó, de ha nem is önálló szervezéssel (az angolom sz**), de buszos utazással eljutottam Olaszországba és Horvátországba. Igaz semmit nem én rendeztem, mert amúgy életképtelen vagyok és egy szállást sem tudnék lefoglalni egy éjszakára. Még azt sem tudom mi az etikett a szállodai étkezés/foglalás során.



2020. jan. 23. 23:10
 1/9 anonim ***** válasza:
A párod majd segìt. :)
2020. jan. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Pénzhiány, időhiány, nem is nagyon volt kivel.

Egyébként se az utazás vonz, ha lottónyereményről álmodozunk valakikkel, akkor "ösztönből" nem nem az utazgatás jut eszembe. Fel tudnám sorolni, hova szeretnék eljutni, szóval nem sok.


Eddig Temesváron, Párkányban, Palic-on, Szabadkán és Pozsonyban voltam, ami részben "magyar nyelvterület", azért élnek magyarok rendesen.

Bécs az egyetlen, ami nem ilyen.


Nekem eddigi életemben ennyi.

Mondjuk hiába tudnám felsorolni, azért nyilván ennél több és messzebbi célom van. :D



Szervezni viszont szeretek, báár ... etikett meg ilyenek... néha beégek.


A bécsi út 2 napos volt és én szerveztem. Szállást közösen foglaltunk páran, ismerős ajánlott pár látnivalót, amúgy én vettem buszjegyet (de mindenkinek), gondoskodtam térképről, beterveztem, hogy mikor mit kellene csinálni. Úgy is lett és jó is volt.


Mondanám, hogy egyszerű, csak utána kell nézni stb... de nem tudom...

Majd a párod segít. ;)

2020. jan. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
22%
Felesleges ilyen kérdést kiírni. Jobb lesz az életed, ha tudni fogod, hogy más is életképtelen? Persze, jó érzés, hogy nem vagyok egyedül, más is küzd ezzel a problémával, de ettől még nem leszel életképesebb. Akkor leszel életképesebb, ha olyat csinálsz, amit eddig még nem. Például angoltanulás, lefoglalni egy asztalt valahol, csak, hogy tudd, milyen az. Ki kell lépni a komfortzónából, különben nem változik semmi. Nem baj, ha eleinte nem megy valami, az lenne a furcsa, ha egyből menne. Emeld fel a $€gged!
2020. jan. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én lehettem volna Európán belül vagy 3-5 országban, mégsem mentem mert sajnálom rá a pénzt, nekem nem ér annyit az az 1-2hét "pihenés" viszonyítva a 180-200ezres jövedelmemhez, saját ingatlanom nincs, így is örülhetek hogy a szülők nem piszkálnak ezért mert képben vannak az ország helyzetével.
2020. jan. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Blade Bone ***** válasza:
Harminc vagyok éppen, de még nem jártam külföldön, és lehet ciki, de még vonaton sem ültem. Igazából olyan szinten nem érdekel külföld, hogy minden áron ki akarjak jutni, mert máskülönben már rég beterveztem volna... Vonatozni meg felesleges számomra, mivel amerre járok és jártam ezidáig, az könnyebben megoldható autóval, illetve busszal.
2020. jan. 24. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát én mondhatom magam annak.

Igaz jártam már Szlovéniában, Horvátországban, Erdélyben, Szlovákiában. De ezek -ahogy írtad- magyar nyelvterületek, bár (sajnos) Szlovénia már annyira nem. (Meg mondjuk az egyik horvát utam Plitvice volt). Élmény volt minden utazás.


Szintén fiatalabb (középiskolás) koromban anyagiak miatt nem tehettem ezt meg. Meg engem mondjuk most sem nagyon vonz külföld. Én megelégednék, ha Erdélyt alaposan bejárhatnám pl. Esetleg Angliát nézném meg.


A kedves #3-as hozzászóló szintjéről meg sokat elárul, ha valaki anyagiak miatt nem teheti meg a külföldi utazást, akkor az "életképtelen". Lettél volna te életképtelen mikor megszülettél.

2020. jan. 24. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.


Elnézést kérek a #3-as hozzászólótól.

A kulcsszavakat nem néztem.

2020. jan. 24. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6: Lendva környéke magyar nyelvterület...
2020. aug. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8


Húha, nem is gondoltam volna, te nagyokos.


Én is írtam, hogy Lendva, meg a többi magyar nyelvterület. Csupán azt tettem hozzá, hogy SAJNOS (ott is) fogy a magyar. És bár magyar nyelvterület, ahogy idehánytad, de a város szerintem, meg ahogy én láttam már feles.

2020. aug. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!