Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Fel lehet készülni a francia...

Fel lehet készülni a francia emeltre 3 hónap alatt?

Figyelt kérdés
Nagyon sokáig gondolkoztam a magyar emelten, de végül a franciára esett a választásom. A2 és B1 közötti szinten vagyok körülbelül, ha mindennap komolyabban foglalkozok vele, akkor 3 hónap alatt fel lehet készülni rá? 80-85% összejöhet vagy esélytelen? (A francia mellett még a töri emeltre is kell készülnöm.)

2021. jan. 27. 18:48
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha szuperokos vagy és jó a nyelvérzéked talán, de mennyi idő volt eljutni a mostani szintedig? Igazából nagyon kevés esélyt látok 85%-ra. Én középszintre mentem franciából, de emeltezem spanyolból (ezt azért írom, hogy làsd ismerem mindkét nyelvet) és a spanyolnál nekem erről a szintről fél évbe telt eljutni, úgy, hogy rengeteget foglalkoztam vele, napi több órát (70% lett.) Franciàból is kb ennyi lett volna. 3 hónap 85%-ra szerintem nem elég. Arra hogy àtmenj igen, de 85-re nem hiszem. (Ezt úgy írom, hogy jó a nyelvérzékem). De persze minden ember más, ez csak az én tapasztalatom.
2021. jan. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az emelt szintű érettségiket olyan B2 környékére szokták saccolni. Szerintem 80-85°% esélytelen ennyi idő alatt. Ahhoz elég ez az idő, hogy a típusfeladatokat begyakorold, megismerd, esetleg kicsit bővítsd a szókincset, nyelvtant, de még B1 és B2 között is nagyon nagy szakadék van, A2 és B2 között meg pláne.

Ezzel a minden nap foglalkozással az a baj, hogy ténylegesen használható,aktív nyelvtudást hosszú hónapok, évek alatt lehet jobbára felszedni.

Én azt javaslom, hogy csinálj meg otthon egy olyan 3-4 feladatsort, hogy lásd hogy megy.

Ha a kettes lenne a cél simán ajánlanám, vagy egy középszintűt, arra ha naponta rászánsz pár órát, akkor simán meglenne egy négyes körül, de az emelt az nem véletlenül emelt, sokkal nehezebb, már csak a szókincs miatt is.

2021. jan. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!