Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti hogyan készülnétek fel egy...

Ti hogyan készülnétek fel egy idegennyelv versenyre 2 nap alatt?

Figyelt kérdés

2 nap alatt kell felkészülnöm egy francia versenyre. Muszáj lesz jó eredményt elérnem.

Leginkább szókincset kellene fejleszteni egy kicsit.

Hogy lenne a leghatékonyabb?

francia nyelvről van szó, így pl. igeragozást, tárgyak nemét is valahogy be kellene vésni.

Középhaladó szint

Ötlet?



2014. márc. 4. 16:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Hát két nap alatt nincs idő mindent tételesen végigvenni, ezért én max rengeteget olvasnék és szótáraznék, így a szókincs valamennyit fejlődik, no meg a ragozások is rögzülnek.

Más utat ilyen rövid idő alatt nem igen látok.

2014. márc. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

nyilván, nem a nulláról, de igen, a szótárazás valóban sokat segíthet.

szeretném a dologból a maximumot kihozni. :)

2014. márc. 4. 16:50
 3/17 anonim ***** válasza:
Szia! Megkérdezhetem, hogy a szótárazást hogy érted? Gyerekem idén kezdett franciát tanulni kéttannyelvű gimibe. Azt mondták, idén még felesleges szótárt venni. Tanácsodat szeretném kérni, hogy jobban haladjon. Szerinted vegyünk neki francia szótárat? Eddig a netszótárat használta. Tudsz esetleg valami konkrét típust ajánlani? Te hogy használod? Akárhol kinyitod és azt az oldalt végigolvasod, próbálod memorizálni? Köszönöm szépen a segítségedet!
2014. márc. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Szótárt sosem felesleges venni, nem is értem, miért mondtak ilyet.

A netszótár jó dolog, de mivel ha utána szeretnéd megjegyezni vagy feljegyezni az adott szót, akkor jobbára úgyis érdemes papírt használni, így a papír-alapú szótár sokszor jobb megoldás.

Egyébként is úgy gondolom, hogy jobban ösztönzi a nyelvtanulást, ha lehet molyolni a szótár lapozgatásával, mintha csak klikkelgetünk. (Bár nem nyelvtanár vagyok, hanem fordító).

A szótárból pedig úgy felesleges véletlenszerűen szavakat tanulni, hogy felcsapjuk egy adott oldalnál. Sokkal jobb minél többet olvasni (bármilyen szinten, ahol már akár a legegyszerűbb összefüggő szövegnek neki lehet menni) és az ismeretlen szavakat aláhúzogatni, kiszótárazni.

Különösen egy bizonyos szint után ennek főleg két módja van, a szintünknél valamivel vagy jóval nehezebb szöveg esetén (amit személyiségtől függően a kihívás miatt érdemes választani): (1) az illető fanatikus és élvezi az állandó szótárazást, írogatást, nem tud betelni az új szavakkal (2) olvassuk a szöveget és a globális értelmezésre hajtunk, nem foglalkozunk az egyes szavak egészen pontos jelentésével, a cél, hogy kihámozzuk és valóban helyesen értsük a lényeget. ilyenkor a visszatérő szavakat érdemes megnézni a szótárban, mert ezek lesznek a fontosak.


egyébként a neten (is) vannak a szó előfordulási gyakorisága szerint rendezett szógyűjtemények, ezek egészen hasznosak.

2014. márc. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nagyon szépen köszönöm, hogy válaszoltál. Esetleg konkrét típust tudsz ajánlani? Jó legyen, használható, nem bemegyek az első könyvesboltba és megveszem az első szótárat, amit találok. Mivel gondolom nagyon drága, jót szeretnék venni. Köszi!
2014. márc. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Valóban nem olcsó, így szerintem elsőre elég egy kéziszótár és ha a gyerek komolyabban foglalkozik majd a nyelvvel, akkor jó lesz egy nagyszótár. (Valószínűleg nagyszótárba beruházni akkor lesz értelme, ha konkrétan fordító vagy nyelvész lesz belőle, mert ha egyébként olyan szinten lesz, hogy már nem elég a kéziszótár, akkor a neten lehet azt a pár dolgot bogarászni.)


Az Eckhardt Sándor által szerkesztett kéziszótár (és nagyszótár) szerintem szuper, a kézi 6 ezer forint körül van darabonként, a nagyszótár sajnos 18ezer/darab.


És a véletlenszerű felcsapáshoz még annyit szeretnék hozzátenni, hogy persze lehet valaki annyira lelkes, hogy "poénból" lapozgatja a szótárat és így tanul, ezzel semmi gond, sőt, csak alapvető tanulási technikának nem megfelelő, különösen, ha nincs meg a kedv.


A kedvet a tanár is képes meghozni, pl. emlékszem amikor még alig tudtuk kimondani, hogy bonjour, a tanárunk azzal szórakoztatott minket, hogy azonos kiejtésű, másként írandó mondatokat írt a táblára. Ez volt az egyik:


L'État c'est moi. - Az állam én vagyok.

Les tasses et moi. - A csészék és én.


De egyébként remélem van lelkesedés.:)


(bocs kedves kérdező az eltérítésért, de remélem hasznos:) )

2014. márc. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

:) semmi baj.


Amúgy én igaz, nem kéttanos szinten, de franciát tanulok, és szerintem nagyon fontos a szótár. Neten néha olyan butaságok vannak fent, hogy azonnal lerí, honnan szedtem.

Nyilván, nem azokra a nagyon drága szótárakra gondolok, én úgy gondolom, ehhez a szinthez a Grimm a legjobb. Alapos, minden benne van, ami csak egy szótárban benne kell hogy legyem, magyar-fr., fr-m. egyben, és elég jó áron beszerezhető (főleg iskolán keresztül, még olcsóbb).


Amúgy nálunk javasoltál, hogy pici cetlikre írjunk tárgy neveket, és tegyük szét a lakásban (pl. la fenetre- ablak - és ezt így kirakom az ablakban, és akármikor elmegyek az ablak mellett, látni fogom, megjegyzem). :)

Bizonyára otthonossá varázsolni a lakást, ha telepakolná sárga cetlivel.

Hasonló "módszer", ha teleírunk egy lapot igékkel, azoknak a ragozásával, vagy más szavakkal, és kifüggesztjük a wc-vel szemben, így mikor "csak úgy ücsörgünk", akkor is látjuk. Ha már nagyon jól mennek, akkor kicserélni. Lehet téma szerint. 3 hétig a természettel kapcsolatos szavak, 3 hétig a szabadidővel, 3 hétig a konyhával stb.


Nekem ezek az alternatív megoldások nagyon tetszenek, bár elég bohókásak, meg kell mondani. :)


Remélem tudtam segíteni.

(Szurkoljatok a versenyhez.)

2014. márc. 5. 16:02
 8/17 A kérdező kommentje:
Amúgy az Eckhart által szerkesztett szótár szerintem messze nem olyan jó, mint a Grimm (tapasztalat). Én abban sosem találom, amit keresek. :)
2014. márc. 5. 16:05
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen a Grimm, és az Akadémia Francia-Magyar benne van a Magyar-Francia is. Jó, és nem drága. 2550 Ft./kéziszótár nem nehéz bárhová vihető./


ez a link nagyon jó, ingyen van, csak regizni kell.

Játszva lehet tanulni. Hangosan is mondja.


[link]


Ez is nagyon jó, és hangosan mondja a tárgyak neveit.


[link]


Ez is jó, a francia szó magyar jelentése valamint ha az egeret az adott szóra teszi akkor franciául és hangosan mondja.

Talán még szótár sem kell, ebben rengeteg francia szó és egyszerű mondatok vannak + a magyar értelmezése.


[link]

2014. márc. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

ITT PEDIG A RAGOZOTT IGÉK TÁBLÁZATA. CSAK A FENTI MEZŐBE Írjuk be A KERESETT IGÉKet.

Remélem tudtam segíteni a kérdezőnek és annak az anyukának is aki a gyermekének szeretne segítséget nyújtani a nyelv minél jobb elsajátításához. / nem feltétlenül szükséges olyan szótárt venni, amiben nincs is igeragozás. Itt a neten rengeteg segítséget lehet találni, akár ki is lehet nyomtatni a táblázatokat, a hasznos infókat, arra az esetre ha valamiért nem működne az internet kéznél vannak a hasznos tananyagok.


[link]

2014. márc. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!