Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol és olasz után mit...

Angol és olasz után mit érdemes tanulni?

Figyelt kérdés
Tudom sok ilyen kérdés van, de minden eset más. Szeretnék egy új nyelvbe belevágni, most hogy több időm lett. Nagyon érdekel az orosz és a spanyol, valamint tudom hogy hasznos a német. Mindhárom nyelv tetszene valamennyire, de az orosz leginkább és a német legkevésbé. Viszont úgy gondolom,az orosznak semmi hasznát nem venném, és nyilván a németnek leginkább. Ezek közül az orosz nálam a befutó. Mindhárom nyelvet tanultam, oroszból tudok legtöbbet, de az se elég egy közepszinthez. Azért dilemmázok, mert az olasz hiába szép, tényleg haszontalannak tűnik és ahhoz képest, hogy könnyűnek mondják, kicsit megszenvedtem vele. Ezért ha már szenvedek, jó lenne ha lenne értelme.
2021. jan. 30. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

en is angolt es olaszt tanultam a gimiben.. nem olyan regen kezdtem el a nemetet, en a helyedben azt valasztanam, esetleg a franciat

mivel olaszul tanultal, ezert a spanyolt kb felesleges, mert nagyjabol ugyanaz, en siman megertem azt, ami spanyolul van irva

a francia is hasonlit, de kevesbe

nekem sem tetszik a nemet, de ugy erzem, hogy muszaj megtanulnom

2021. jan. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés kiírásából én úgy érzem, hogy az egész nem lett átgondolva csupán hobbiból lett tanulva. Én is angolt és olaszt tanultam és az olaszt használom is, úgyhogy nem gondolnám, hogy haszontalan lenne, hacsak nem céltalanul lett tanulva. Az viszont igaz, hogy tévesen könnyűnek mondják, miközben nem az.

Az angol után érdemes németet, mivel germán nyelvcsalád, az olasz után pedig franciát, vagy spanyol, ugyanis szintén egy nyelvcsalád, vagyis újlatin.

Az orosz szláv nyelv, tehát nincs mihez viszonyítani, de tekintettel arra, hogy a szimpátia és a meglévő tudás dominál, így legyen az orosz.

2021. jan. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Hát, magánéletileg jól jött az olasz, azért is tanultam meg, de nem tudom hogy lehetne pénzt keresni vele. Meg sokan vallják hogy nem hasznos, nem kell sehova. Ez mondjuk szakmafüggő is.
2021. jan. 30. 19:49
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha orosszal könnyen lehet kalózkodni. Én azt tanulnám
2021. jan. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
52%
orosz, arab kinai, francia
2021. febr. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!