Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a nyelvtanilag helyes...

Melyik a nyelvtanilag helyes mondat angolul?

Figyelt kérdés

She has crazy high heals vagy She has crazily high heals?


Egy mmorpgvel játszok és a csapatom elkezdett ezen a mondaton vitázni. Mégis melyik a helyes?



2021. jan. 31. 01:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

9:

A különféle fantasy (Diablo, Sacred, stb) játékokban használják az ilyeneket, mint healer - gyógyító; heal - gyógyít.

2021. jan. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nyelvtanilag mindkettő helyes, de a két mondat jelentésbeli tartalma eltérő.


She has crazy high heals - ez azt jelenti, hogy a magassarkú őrületes/elképesztő/frenetikus/fenomenális/döbbenetes/eszméletlen.


She has crazily high heals - ez pedig azt jelenti, hogy őrülten/elképesztően/döbbenetesen/eszméletlenül magas a magassarkú.


DE! A "crazy high heels" jelentheti egyszerre mindkettőt is. Magas irodalmi szinten (amit suliban angol órákon tanítanak) ez nem igazán fordulhatna elő (tehát nyelvvizsgán nem nagyon fogadnák el, hogy a jelentéstartalom ilyen értelemben "vándorolhat"), viszont a nyelv ugyebár olyan dolog, amit nem csak magolni és érteni, hanem "érezni is kell".

Egy nyelvnek a képlékenysége teszi lehetővé, hogy különféle szituációs/kulturális/közösségi/formális-informális/stb. kontextusokban ugyanazt a szót/kifejezést többféleképpen értelmezzük, vagy akár önkényesen egyéni tartalmakkal egészítsünk ki egyes zárt fogalomköröket. Tehát az angol nyelv képlékenysége miatt én a "crazy high heels"-t kontextustól függően tudnám akár "crazily high heels"-ként is érteni/értelmezni.


A "crazily high heels" viszont nem jelentheti a "crazy high heels"-t.


A "crazily" helyett egyébként szerencsésebb volna a "wildly" vagy "insanely", azok szebben hangzanak.


De itt egy link neked:

[link]

Ezt mutasd meg a kedves amerikai anyanyelvi barátaidnak. A "crazily" létező szó, hiszen angol egynyelvű tezauruszban/szinonimaszótárban is szerepel. Még ha nem is hangzik a legszebben, de akkor is létező szó.

És itt egy másik link is:

[link]

Ha a Cambridge szótárnak sem hisznek, akkor virtuálisan rúgd fel őket a p.csába :)

2021. febr. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

12-es vagyok:

Bocsi, azt hittem, hogy elírtad a "heals"-t és egyébként "heels"-t akartál írni, és csak most olvastam, hogy konkrétan miről is van szó :D Na, ezért nem szabad éjszakázni, plusz munka és plusz pénz ide vagy oda...


Na, így már viszont más a helyzet egy picit, mint a magassarkúk esetében.


Grammatikailag még most is mindkét mondat helyes.


Értelmezés szempontjából viszont annyi a különbség a magassarkúkhoz képest, hogy mindkét mondat azt jelenti, hogy a karakter nagyon sokat tud gyógyítani. Tehát tartalmi szempontból a két mondat egyenértékű, annak ellenére, hogy a két mondat szó szerint más (mint pl. a "crazy bastard" és a "crazy asshole" -> szó szerint nem ugyanaz, de ugyanazt jelenti).


Azért jelezd majd, hogy milyen eredménnyel zárult a vita :)

2021. febr. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ja, és még egyszer a 12-es vagyok:

Annak ellenére, hogy mindkettő helyes, az első verzió, vagyis a "crazy high heals" jobban hangzik.

A "crazily high heals" helyett ezek jobb megoldások: "insanely/absurdly/ludicrously/ridiculously high heals".

2021. febr. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Szerintem olyan kombináció nincs, hogy crazily high heels. Szerintem ott tévedtek, hogy azt hiszitek, a high az egy melléknév, ami elé lehet tenni határozószót. De a high heels az együtt egy főnév.
2021. febr. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

#12, 13, 14,


Ez mar mind le lett irva, a linkeddel egyutt a legeslegelejen.

2021. febr. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!