Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol levél írás! Nyelvtanilag...

Angol levél írás! Nyelvtanilag szeretném, hogy minden helyes legyen benne, ha valaki megtenné akkor leírhatná, hogy miként van angolul ez a levél. Kicsit hosszú!?

Figyelt kérdés

"Szia...,

Nagyon örülök, hogy megérkezett a leveled. Köszönöm a képes lapot, szép helyen élsz. A kézírásoddal semmi probléma nincs, elbírtam olvasni. Remélem te is eltudod olvasni az enyémet.

Mondani akartam már én is, hogy egyáltalán nem úgy nézel ki mint általában a török fiúk.

Jövőre hátha jobban sikerülnek a vizsgáid.

Én gimnáziumba járok, jövőre érettségizek, majd ezután főiskolára akarok járni. Mentőtiszt vagy szülésznő szeretnék lenni.

Ez a falu ahol én élek, 800fős. Tehát nagyon kicsi, de közel van a nagy városokhoz.

Van egy húgom, aki 15 éves. Jó viszonyba vagyunk egymással.

Általában a magyar emberek nem szeretik a törököket, a történelem miatt. Régen a törökök elfoglalták Magyarországot, és nehezen tudták kiűzni innen őket. Ez miatt ítélkezik sok ember már előre a törökökről. Persze rengeteg ember nem foglalkozik ember, köztük én is.

Érdekesek a török szavak, csak veled tudom használni, mert nincs más török ismerősöm. Én is írok neked pár magyar kifejezést: ........

Egy külföldinek nehéz lehet a magyar nyelv, de nagyon jól kilehet fejezni magunkat vele. Nekem a török tűnik bonyolultnak.

Nincsen barátom, tehát nem kell elrejtenem a levelet.

Egyébként örülök , hogy megismertelek.

Nagyon meleg van ma. 40'C fok árnyékban.

Holnaptól már dolgozok. Felszolgáló vagyok egy étteremben, bár nem ezt tanulom, de nyári munkának megfelel. Pénteken nyaralni megyek unokanővéremhez Budapestre. Jó lesz kicsit kimozdulni itthonról. Te mész nyaralni valahova?

Törökországban is ilyen meleg van? -ha igen , akkor hogy viseled? Én már alig várom a telet. A tél a kedvenc évszakom, a hóesés és a hideg miatt. Olyan hangulatos. -na meg persze a karácsonyi hangulat.. TE szereted a telet? Törökországban szokott havazni?

Most befejezem a levelet, remélem gyorsan megkapod ."



Hát ennyi volna a levél, nagyon megköszönöm annak aki segítene benne. Fontos lenne.



2012. júl. 2. 18:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Dear ....,

I'm really glad your letter arrived. Thank you for the postcard, you live in a nice place. There's nothing wrong with your handwriting, i could read it. I hope you can read mine too.

I wanted to say too that you don't really look like the usual turkish boys.

I hope you will suceed your exams next year.

I attend a grammar school, i will graduate the next year, and after, I want to attend a college. I want to be an ambulance officer or a midwife.

800 people live in the village where I live. So it's very little, but it's close to the cities. I have got a 15-year-old younger sister. We get on well with each other.

Hungarian people usually don't like turkish people, because of the history. In the past, turkish people occupied Hungary, and they could drive them out hardly. Many people have preconception of turkish people because of this. Naturally, loads of people don't care about this, just like I.

Turkish words are interesting, and i can use them just with you, because i haven't got any turkish friends, except you. I will write you some hungarian phrases: ....

Hungarian language can be hard to foreigners, but we can express ourselves great this way. For me, turkish language looks complicated. I haven't got a boyfriend, so i don't have to hide the letter.

Otherwise, I'm glad I met you.

It's so hot today. The temperature is 40° in shadow.

I am going to start work tomorrow. I am a waitress in a restaurant. I don't learn it, but it's good for a summer job. I am going on a holiday to my elder sister to Budapest. It's going to be great to make an excursion. Are you going on a holiday?

Is is hot in Turkey too? - if it is, how do you tolerate it? I am really looking forward to winter. Winter is my favourite season, because of the snow and the cold. It's so intimate - and the christmas cheer... Do you like winter? Does it snow in Turkey?

I'm ending my letter, i hope you recieve it fast.


Remélem jó lett.

2012. júl. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon köszönöm :)) Rengeteget segítettél :))
2012. júl. 2. 21:42
 3/3 anonim ***** válasza:
:DD
2012. júl. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!