Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Belevágjak a hollandba vagy...

Belevágjak a hollandba vagy inkább kezdjem újra a németet?

Figyelt kérdés

Egyetem utolsó előtti évét nyomom és - ha megkésve is -, de bele akarok vágni a nyelvtanulásba.

Igazából közvetlenül nem kell a szakmámhoz az angolon kívül más, de gondoltam arra is, hogy ha nem tudok jól elhelyezkedni, akkor valami mást kezdek magammal. Munkahely tuti lesz, de a fizu már problémás.


Szóval a hollandban gobdolkodtam, nagyon érdekel, motivált vagyok, hogy tanuljam. Csak ugye kevésbé hasznosítható itthon, plusz külföldre költözésnél is a német erősebb.

Német mellett ugye az itthoni és külföldi elhelyezkedés szól. Viszont annyira nem fűlik rá a fogam... Tanultam gimiben (kb 4 évvel ezelőtt), de így egyetem, aztán majd munka mellett túl soknak tűnik vele a meló. A holland ilyen szempontból - legalább is tapaaztalataim szerint - egyszerűbb.



2021. jan. 31. 10:15
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Ha már tudsz angolul, és megtanulsz rendesen németül, akkor utána a hollandot is megérted nagyjából. Ha meg rendesen meg akarod tanulni, akkor hamar menni fog már.
2021. jan. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem fűlik hozzá a fogad a némethez, akkor inkább a hollandot tanuld!
2021. jan. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha szépen szeretnék fogalmazni, én is azt mondanám, hogy nem fűlik a fogam a németre... :) Az rendben van, hogy jobban hasznosítható, ezzel én is tisztában vagyok, de attól még egyáltalán nincs motivációm, pedig még érettségizem is belőle, úgyhogy tavaly elkezdtem hollandot tanulni. Annyira bejött, hogy ebbe az irányba tervezek továbbmenni. Inkább azt mondanám, hogy segíthet az előzetes némettudás, bár nekem emellé még sokszor be is zavart. A német rengeteg szabálya után kész felüdülés, a hollandnak is megvannak a maga nehézségei nyilván, de sokkalta egyszerűbb, véleményem szerint szebb is (de kinek mi:)), tehát amennyiben tényleg motivált vagy, csak ajánlani tudom, én nagyon megszerettem már az elején.
2021. jan. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én is érettségiztem németből anno, jól is sikerült. Azóta néha fellángol, hogy kéne, de aztán meh.

Valószínűleg a holland lesz.


Köszönöm!

2021. jan. 31. 18:42
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól megy a német és van hozzá affinitásod, akkor hozd vissza a régi tudásod és fejleszd tovább. Ha nem megy mert valahogy "megcsömörlöttél" a németben, nincs motiváció, akkor vagy keress valami motiváló erőt (pl. nézz kedvenc filmet/sorozatot németül, iratkozz be nyelvsuliba és reménykedj, hogy a pénzráfordítás eléggé motivál és nem akarod, hogy a pénzed kárba vesszen [van, akinek ez működik :) ]), de ha végképp nem megy, akkor hagyd a fenébe, mert csak bosszankodni fogsz rajta, megy vele az időd és az energiád is.


Ha a német nem megy, akkor pedig mehet a holland.


Viszont szerintem ne keverd a kettőt, érdemes egyszerre csak eggyel foglalkozni. Kipróbálhatod, hogy megy-e a kettő egyszerre, de ha nem megy, akkor rövid időn belül tedd félre az egyiket, mert megint csak idő-energiapocsékolás és bosszankodás lesz belőle.


Én is így jártam a némettel, a tanárt bírtam suliban és első sorban miatta ment a német tanulás, de suli után teljesen feledésbe merült 8 év némettudásom és milliószor próbáltam belekezdeni, hogy bővítsem az ügyfélköröm (szakfordító vagyok), de végül mindig csak bosszankodás lett belőle. Nehezen, de végül elengedtem (és nekem ez volt a jó döntés).

2021. febr. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!