Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kötelező a középfokú nyelvvizs...

Dzsodzso2 kérdése:

Kötelező a középfokú nyelvvizsga érettségihez és mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy kötelező-e a középfokú nyelvvizsga érettségihez? Jelenleg középiskolába járok és bárkit bárhol megkérdezek erről mindig más a válasz. Valkaik azt mondják, hogy igen valakik meg azt mondják, hogy butaság és nem kell. Logisztikai és Szállítmányozási ügyintézőnek tanulok csak, hogy hátha közrejátszik valamiben. Interneten sem találtam róla semmit, csak annyit, hogy olyanoknak kell akik nagyobb rangú iskolába mennek. Remélem kapok rá választ és ha kell vagy ha nem akkor mit tanácsoltok? 16

2021. febr. 1. 17:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
nem kötelező, max 1-1 egyetemen lehet követelmény, de ilyet még nem láttam
2021. febr. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. Nem tudom miért mondják azért néhányan, hogy kell.
2021. febr. 1. 18:32
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy ők még nem értesültek arról, hogy az egyetemre menéshez nem kell nyelvvizsga, ezt visszavonták. Találkoztam már olyannal, aki ragaszkodott ahhoz, hogy a vírus miatt volt visszavonva, és mivel a vírus miatti rendelkezések ideiglenesek, azért ez az eltörlés is ideiglenes volt. Pedig tavalyelőtt novemberben vonták vissza, amikor Kína titkolózása miatt nem hallhattunk a vírusról.

Nyelvvizsga nem kell a felvételihez; de az emelt szintű érettségi egy bizonyos pontszám fölött nyelvvizsgává alakul.

Kedves kérdező, ha lehet, akkor tegyél nyelvvizsgát. Egyrészt pluszpontok járnak hozzá. Másrészt pedig a diplomához kell.

2021. febr. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Érettségihez nem kell, egyetemi felvételinél felmerült, hogy kötelezővé teszik, de ez egyelőre nem történt meg. Ez viszont nem jelenti azt, hogy ha időd és lehetőségeid engedik, akkor ne rakj le egy nyelvvizsgát, kiváltképp, ha később egyetemen tanulnál tovább, ugyanis bmilyen egyetemi diplomához mindenképpen kell legalább egy középfokú nyelvvizsga (vannak bizonyos szakok, ahol kettőt is megkövetelnek, vagy az általános mellé egy szakmai stb), és nem biztos, hogy egyetem mellett lesz kedved, kapacitásod még ezzel is törődni.
2021. febr. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, a nyelvvizsga nagyon fontos a többletpontok miatt! Én abba ahibába estem, hogy nem vettem komolyan, így most végzősként sem vagyok azon a szinten, hogy nyelvvizsgázni tudjak. és emiatt veszélyben van hogy felvesznek e egyetemre
2021. febr. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszát! Az utolsó válaszolónak pedig sok sikert.
2021. febr. 2. 07:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!