Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsgákon jellemzően...

Nyelvvizsgákon jellemzően menyik típusú vizsgán szoktak a vizsgázók több pontot szerezni: az írásbeli, vagy a szóbeli résznél?

Figyelt kérdés
Nektek hány pontos lett az írásbeli és hány pontos a szóbeli, melyik lett a jobb?
2021. febr. 1. 20:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kinek mi az erőssége. Valaki ezt kedveli jobban valaki pedig azt.
2021. febr. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindegyik nyelvvizsgámon eddig a szóbeli sikerült a legjobban (angol B2, C1, vmint B2 szaknyelv, német B2 és olasz B2). Legrosszabbul változó, most olasz nyelvből voltam legutoljára, ott a hallott szövegértés nem ment túl jól, amin csodálkoztam is, mert kifejezetten erősségem amúgy, viszont az összes többi nyelvvizsgánál azt hiszem a levélírás volt mindig a leggyengébb. Ez utóbbin mondjuk sosem csodálkoztam, mert külön levélírást sosem gyakoroltam és nagyjából ki is merült a felkészülés abban, hogy vizsga előtt egy nappal megnéztem a levél felépítését. Most az olasz vizsgánál elég jól sikerült, de szerintem inkább azért, mert már a követelmények sem követik azt a hagyományos formális levélmintát, baráti emailt kellett írni, ahol igazándiból nem nagyon van mit elrontani, mármint ami a felépítését illeti. De szerintem ez mindenkinél más, akinek passzív nyelvtudása van, vagy amúgy is szégyenlős, az szinte biztosan nem a szóbelin fog brillírozni.
2021. febr. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért jobb a szóbeli, mert kevésbé nyelvtanfüggő. Inkább az, hogy tudsz-e beszélni vagy sem. A feladatoknál adott a válasz, és annak kell lennie nem lehet más. Maximum a fogalmazásba, de ott is figyelni kell, hogy helyes legyen minden.
2021. febr. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem fényévekkel jobban sikerült az írásbeli összes része és a hallott szövegértés, mint a konkrét szóbeli. Hiába van meg a stabil nyelvtudás, egyszerűen nem megy, hogy hirtelen beszéljek egy témáról (a legtöbbször szeretem először átgondolni a dolgokat, és csak utána beszélni, véleményt formálni), és nagyon stresszelek a szóbeli vizsgaszituációkban. Csak hogy számot is írjak, kb. 30%-kal több lett az írásbeli.
2021. febr. 6. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem a szóbelivel az a bajom, hogy sokszor még magyarul se tudom, hogy mit mondjak, nem hogy angolul ... :). Főleg, ha olyan a téma ami egyáltalán nem érdekel vagy nem is tudok róla mit mondani.
2021. febr. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!