Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Könnyebb ha nem komplex...

Könnyebb ha nem komplex nyelvvizsgát teszek és külön-külön csinálom meg a szóbelit és az írásbelit?

Figyelt kérdés
Érvek és ellenérvek?
2021. jan. 27. 01:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Pozitívum az, hogy ha nem komplex nyelvvizsgára jelentkezel akkor elmehetsz akár 2 hónap különbséggel is a kettőre... ezáltal koncentráltabban tudsz készülni rájuk, nem kell egyszerre minden részre készülni.

Negatívum egyértelműen az, hogy külön külön nem ér semmit, tehát amíg nincs meg az egész, addig olyan mintha nem lenne nyelvvizsgát. Így ha szükséged van valami miatt (egyetem, munka stb.) a nyelvvizsgára, akkor egyértelműen a komlex a jó választás.

Gondolom azt azért tudod, hogy ha komplex vizsgát választod is meg tudod szerezni csak az első részét vagy csak a 2-at, ha valamelyiken elbuksz nem viszi el ez egészet. Így annyira azért nem nagy a kockázata.

Én B2 és C1 esetében is a komplex nyelvvizsgát választottam. A nehézsége nyilván ugyan olyan teljesen. Attól függ, hogy neked milyen az időbeosztásod és a jelenlegi tudásod.

2021. jan. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én megcsináltam mindkét fajtát különböző nyelvekből.

Amelyik nyelv jobban ment, ott bevállaltam a komplexet. Iszonyatosan izgultam előtte, aznap, reggeli óráktól este ötig tartott körülbelül, mire kijutottam, elment az egész napom, úgy léptem ki mosolyogva a küszöbön, hogy megbuktam, de leszállt a vállamról az egész napos teher, majd máskor elmegyek megint... De végül sikerült, pedig a hallgatásos feladat sikere csodával határos, komolyan alig értettem valamit és a 90%-át betippeltem. És az jobb lett, mint a szövegértés, ami amúgy jól megy! :o Szóval nagyon örültem, nem volt semmi dolgom már, otthon is dicsértek, kaptam csokit, játszottam.


Külön-külön nyelvvizsgát csináltam a nehezebb nyelvből, az írásbelivel kezdtem. Nagyon izgultam előtte, jól felkészültem rá, közben alig tudtam volna valamit kinyögni szóban. Egész jól ment, mert kétnyelvűre mentem, vagyis volt fordítás szótárral, ami feljebb vitte a pontjaimat. Amikor kijöttem, boldog voltam, de nem tartott sokáig, mert még volt hátra a szóbeli, amire ugyanúgy küzdeni kell, és én már úgy éreztem, hogy belefáradtam... fél év alatt vettek rá, hogy menjek el szóbelire, abból a kevésből is felejtettem, ami megvolt, szóval a fél év alatt folyamatosan nyomasztott a vizsga gondolata, folyton tanultam. Végül elmentem, épphogy meglett, és most boldog vagyok, hogy az is megvan.


Szóval a külön-külön vizsga hátránya, hogy felejtesz a kettő között, és végig izgulsz fél éven keresztül, ami nem egészséges. Persze lehet, nálad más lenne. :)

Viszont a komplex vizsgát még mindig csodának tartom, még egyszer az életben nem jött volna így össze. A külön-külön vizsgánál tényleg a tudásom volt értékelve, az máskor is sikerült volna.

2021. jan. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha komplexet csinálsz, ott reggeltől akár késő délutánig ott vagy és végigizgulod a napot, eléggé stresszes, viszont jobb esetben letudod az egészet egyetlen nap alatt, tehát óriási tehertől szabadulsz meg, jó érzés lesz, nekem az volt... :)


Ha külön-külön mész el, akkor ahogy előttem is írták, több időd lesz felkészülni a részekre és egyszerre csak pl. az írásbelire kell toppon lenned, utána jöhet a szóbeli akár x hónap múlva.


Őszintén, én utálom a vizsgahelyzeteket, rosszul viselem, rettentően izgulni szoktam de eddig mégis kizárólag komplex nyelvvizsgákat csináltam, van ott elég idő szerintem felkészülni együtt a kettőre.

2021. jan. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja, előző vagyok, az lemaradt és talán fontos, hogy szerintem az írásbeli és szóbeli összefügg és ha nem csupán a papír a lényeg neked, akkor nem gondolnám hogy megéri külön megcsinálni. Ha írásban tudod a dolgokat akkor szókincsed is van, ergo boldogulni fogsz a szóbelin is, plusz nem felejtesz közben. Akinek ennyire baromi sok idő kell felkészülni egy nyelvvizsgára, szerintem az még inkább gyakoroljon és ne vágjon bele! :)
2021. jan. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!