Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A diploma kiadásához milyen...

A diploma kiadásához milyen nyelvvizsgára van szükség? Többi lent!

Figyelt kérdés

A SZTE GTK kereskedelem és marketing szakára szeretnék menni, és a diploma kiadásának feltételeinél az írja, hogy "Az alapfokozat megszerzéséhez egy idegen nyelvből államilag elismert, középfokú (B2), komplex típusú, a képzési területnek megfelelő szaknyelvi vagy államilag elismert, felsőfokú (C1), komplex típusú általános nyelvvizsga vagy ezekkel egyenértékű érettségi bizonyítvány vagy oklevél szükséges."

És nem értem, hogy elég a B2 vagy kell egy C1 is?



2021. febr. 3. 08:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
B2 szaknyelvi VAGY C1 általanos nyelvvizsga. Ezek közül 1, amelyik neked megfelelő elég.
2021. febr. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az van ott hogy VAGY. szóval csak az egyik kell.

Viszont ha csak altalanos nyellvvizsgad van annak legalább c1 nek lennie.

Ha pedig B2 nyelvvizsgával szeretnél diplomázni, annak indenkeppen gazdasági szakmai nyelvvizsgáznak kell lennie.

2021. febr. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha B2, akkor szaknyelvi, VAGY C1 és akkor normál.
2021. febr. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem értem, ha valaki egy összetett mondatot nem tud értelmezni, mit akar egy egyetemen?


Segítek felbontani, mert látom nem ment:

Az alapfokozat megszerzéséhez egy idegen nyelvből államilag elismert, középfokú (B2), komplex típusú, a képzési területnek megfelelő szaknyelvi


vagy


államilag elismert, felsőfokú (C1), komplex típusú általános nyelvvizsga


vagy ...

2021. febr. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is erre gondoltam, mint utolsó. Anyanyelven nem megy egy összetett mondat értelmezése. Egy vizsgára azért ennél bonyolultabb dolgokat kell megérteni...
2021. febr. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!