Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanulhatnám meg a...

Hogyan tanulhatnám meg a francia nyelvet otthon, magántanár nélkül?

Figyelt kérdés
Megszeretném tanulni a francia nyelvet egy folyékon, vagy felsőfok szinten, tanár nélkül. Valaki esetleg tudna tanácsokat adni?

2021. febr. 3. 16:43
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Ha intelligens vagy, és jó nyelvérzéked van, akkor összejöhet. Keress egy tankönyvsorozatot, kezdd el az első leckét, és haladj!
2021. febr. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
Otthonról tanár nélkül a felsőfok kb. az esélytelen kategória. Középfokig még el lehet így jutni, de afölé nehezen, főleg a beszédben. Mindenképpen szókinccsel és nyelvtannal állnék neki, azokat kell minél alaposabban megtanulni, majd utána néznék filmeket, keresnék francia beszélgetőtársat, akivel online tudnék beszélni írásban és szóban, illetve francia érettségiket csinálnék először közép-, majd emelt szinten.
2021. febr. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a gyors válaszokat! Nyelvérzékem nincs, de az elszántságom és az intelligenciám szerintem megvan hozzá. De lehet, hogy a középfok teljesen megteszi, kezdésnek tökéletes lenne, mivel majd ha kimegyek külföldre biztos, hogy ott jobban megtanulok franciául, és legalább az alapok meg lesznek.
2021. febr. 3. 17:04
 4/6 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom, hogy hogy állsz anyagilag, de ha belefér, megfontolnám a helyedben a magántanárt is. Engem gyenge A2-ről juttatott el 14 hónap (ebből 6 hónap heti 2 óra, 8 hónap heti 1 óra) alatt egy magántanár B2 legtetejére, C1 legaljára. B2 volt a cél, majd olyan jó lett a nyelvvizsgám (92%), hogy utána plusz 1 hónapot jártam tanárhoz és a felsőfokon is átcsusszantam.
2021. febr. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%
otthon, magadtól tudsz szókincset fejleszteni, hallott szövegértést, ebből a kettőből esetleg összerakod a kiejtést is, bár rengeteg ilyen "önoktatott" embernek rémes a kiejtése, mert a kezdetekkor nincs mellette senki, aki kontrollálná, hogy mit csinál, és beég egy tonna hiba. meg persze az olvasott értést is gyakorolhatod, de írni pl úgyszintén nemigen tudsz tanulni, ha nincs senki aki átnézze az írásaid. szóval nem reménytelen, csak szólok előre, hogy ne kerülj idegileg a padlóra, ha majd rájössz hogy nem jó a kiejtés, a ragozás, a fogalmazás... értem hogy nagyon önálló vagy, de amit most megspórolsz tanáron, azt később tanárra fogod költeni, hogy megtanulj beszélni és fogalmazni.
2021. febr. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

ha egy jó tankönyv családot keresel akkor a Talents-sorozatot (Műszaki kiadó) ajánlom

nagy szókincset ad, életszerű helyzetekkel ismerkedsz meg és a nyelvvizsga témaköreit viszonylag jól összefoglalja/kifejti leckénként


a beszéd fejlesztésére pedig a legjobb módszer, ha egy szöveget aminek megvan a hallott és az írott változata is, felolvasod felmondod magadnak, s ezt közben felveszed, majd visszahallgatod és ezt a folyamatot ismételed meg többször:)

2021. febr. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!