Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Cseh, lengyel - mennyire...

GretaThunberg kérdése:

Cseh, lengyel - mennyire hasonló nyelvek?

Figyelt kérdés
Menyirre átjárható a kettő?

2021. febr. 7. 09:11
 1/2 A kérdező kommentje:
* mennyire
2021. febr. 7. 09:12
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem annyira átjárhatóak, mint amennyire az átlag magyar ember gondolja a szláv nyelvekről. Egy lengyel, akinek az az anyanyelve nyilván ért belőle szavakat, sőt a lényeg talán meg is érti nagyjából. Ha egy magyar ember mondjuk megtanul csehül vagy lengyelül akár felsőfukú szinten, akkor sem fog soha úgy beszélni mint egy anyanyelvű, így a másik nyelvből is kevesebbet fog érteni.


Ha százalékokkal akarnám szemlélteni, akkor azt mondanám, hogy egy lengyel anyanyelvű 100%-osan tud lengyelül és 40%-an érti a cseh nyelvet. Egy magyar, aki lengyelül tanult, tudja a lengyel nyelvet mondjuk 70-80%-osan, ami már nagyon nagyon jónak számít, kb felsőfok. Ez az ember max 10-20%-osan fogja érteni a cseh nyelvet.


Azért merem ezt állítani, mert én tanultam lengyelül és orosz nyelvszakot végeztem anyanyelvi területen.

2021. febr. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!