Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valóban meg lehet tanulni...

Valóban meg lehet tanulni napi 100szót?

Figyelt kérdés

Most nem arra gondolok, hogy mennyire unalmas vagy nem unalmas, vagy hosszú távon van e értelme vagy nincs , hanem hogy valóban lehetséges e egyik napról a másikra memorizálni 100 idegen szót.

Legyen az bármi, angol, német, franci, spanyol vagy yoruba...


Mert nekem ez nem megy, viszon több helyen olvastam ahol tök természetesen írnak arról hogy ez lehetséges.


Én vagyok ennyire buta, vagy az én agyam ilyen gyenge vagy másnak is fura ez a kijelentés hogy napi 100 szó tök termlszetes?


2021. febr. 9. 03:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem napi 20-30 reálisabb. Az szavakat példamondatokkal együtt kell gyakorolni, ismétletelni, stb. Amúgy az alap (mindennapi) nyelvi szókészlet kb. 3000-5000 szóból áll, szóval azt pár hónap megtanulni csupán.

A ritkább szavakat, passziv szókincset sokéves olvasással lehet elsajátitani.

2021. febr. 9. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én ekkora vagy nagyobb mennyiséget maximum akkor szoktam, mikor másnap szódogát írunk. Viszont mivel gyorsan kell nagy mennyiséget befogadnom, így sajnos nem szokott tartós lenni, pár szó ha megmarad rá hetekre.
2021. febr. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Biztosan meglehet, de maximum akkor érdemes, ha dolgozat miatt kell. Hosszú távon nem éri meg ezzel próbálkozni. Nekem is volt, hogy feladott a tanár egy több, mint 400 szavas listát, amiből ugyan már előtte is ismertem jó néhány szót, de nagyon sok volt, amit nem. 3 nap alatt megtanultam, és az új szavak közül 1 héttel később szinte semmit nem tudtam.
2021. febr. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Elméletben meg lehet, hiszen leülsz, azt addig mantrázod, míg meg nem marad. Szerintem ez maximum 3-4 óra tanulás. Más kérdés, hogy mi marad meg belőle másnap, meg az ismétlés, meg amit te is írtál, hogy van-e így értelme tanulni (nincs), de maga a tanulás rész igen, lehetséges.
2021. febr. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

persze hogy mindenütt ezt írják, tele a net ilyen kamu nyelvtanítási izékkel.

igazából a legpraktikusabb napi tíz vadonatúj, az előző napi tíz ismétlése, és az azt megelőző napról megmaradt egy-kettő, amire másnap még nem emlékeztél.

2021. febr. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bemagolod, holnapra elfelejted.

Szavakat tudni nem eleg, mondatokat alkotni belole, helyes nyrlvtannal is tudni kell.

2021. febr. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!