Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol, hogyan tudnám használni...

Hol, hogyan tudnám használni és gyakorolni az angolt?

Figyelt kérdés
Van egy felső fokú nyelvvizsgám és angol szakos is vagyok, de nem tudok jól angolul. Főként a szóban és írásban történő nyelvhasználattal van baj, hiszen szinte soha nem használom az angolt. Olvasni, sorozatozni szoktam angolul és ezzel nincs is gond, de ez nem segít. Úgy érzem arra lenne szükségem, hogy aktívan használjam a nyelvet. Erre milyen lehetőségek vannak?
2021. febr. 10. 11:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Kezdjed az írást mondjuk egy nemzetközi Q/A oldalon vagy szocmédia kommentekkel.


Van egy csomó kelet-ázsiai aki gyakorlópartnert keres pl skypeon és az európai nekik már félig angol. XD, de komolyan.


Ha angolszakos vagy akkor tuti van egy hozzád hasonló helyzetű évfolyamtársad. Kérdezz rá a levlistátokon vagy facebook vagy amit használtok.

2021. febr. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én régebben az interpal nevű oldalt használtam, azonban ott nagyon kell válogatni a levelezőtársak között, engem elég sok arab feleségül akart venni. :D De hosszú hónapokig nagyon jól elbeszélgettem egy középkorú japán férfival, abszolút hasznos volt.
2021. febr. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Igen, én is próbáltam már ilyen language exchange oldalakat és appot is, de nekem eddig nincs vele túl pozitív tapasztalatom... Többnyire én is ilyen mindenféle nyomulós, flörtölős “arab feleséges” üzenetet szoktam kapni és nagyon ritkán tudtam normálisan elbeszélgetni valakivel, az is csak ilyen rövidtávú üzenetváltás volt.

2021. febr. 10. 12:23
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia ! Én dumálnék veled olyan b1 -b2 körül lehetek. Nyilván nem beszélnénk magyarul csak angolul.
2021. febr. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jah utolsó voltam: arab sem vagyok és anno én is nyelvszakos voltam németből. :) L/28
2021. febr. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!