Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » LanguageCert nyelvvizsgáról...

LanguageCert nyelvvizsgáról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Azok válaszait várnám, akik B2 vagy C1 szinten nyelvvizsgáztak angolból. Mennyire nehezek az írásbeli feladatok? A nyelvtanra mennyire kérdeznek rá? Párosával vagy egyedül kell szóbelizni? Esetleg melyik másik nyelvvizsgát ajánlanátok? (lehetőleg nemzetközileg elismert legyen)

2021. febr. 11. 12:50
 1/3 anonim ***** válasza:

B2-es szinten vizsgáztam. A feladatok közül van könnyebb, nehezebb feladattípus is, de az, hogy most egy szövegértési feladat mennyire nehéz vagy könnyű, az szerintem most nyilván szövegfüggő. Szóval azért nem mindegy, hogy még is milyen témájú szövegeket adnak. De pl. nekem a feladattípusok közül az volt a legnehezebb, ahol a szövegből hiányoznak mondatok, és ki kell jelölnöd, hogy hova melyik mondat kerül. De kinek mi.


A nyelvtanra így konkrétan sehol sem kérdeznek rá. Nyilván a fogalmazásírásnál jó, ha minél változatosabb nyelvtant használsz, és megmutatod, hogy te tudod ezt is, meg azt is, viszont én például tökre alap mondatszerkezeteket használtam szerintem, ha jól emlékszem, de így is simán meg lett a vizsga.


Egyedül kell szóbelizni.


Amúgy nézz mintafeladatokat a weboldalon. Nem nehéz, nem is könnyű, ha meg van a tudásod, megtudod csinálni. Sőt. Ugye vannak a mintafeladatok a weboldalon, amiket anno vizsga előtt én is megcsináltam. Na, a vizsgán könnyebb feladatok voltak, mint a mintafeladatok. De most nyilván kinek mi a könnyű, nem nagyon lehet most ezt így beskatyulázni, hogy ez a nyelvvizsga nehéz vagy könnyű.

2021. febr. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Melyik városban vizsgáztál és hány évesen?
2021. febr. 15. 10:14
 3/3 anonim válasza:

Én nem ajánlom.

Én is B2-es szinten vizsgáztam, decemberben.

A szóbelit és a levelet nagyban lepontozzák sajnos.

A magnó meg akadozik így kb tippelgetni kell a feladat nagyrészét.

2022. ápr. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!