Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Helyes ez a fogalmazas?

Helyes ez a fogalmazas?

Figyelt kérdés

Origo, kozepfoku irasbeli, level iros resz.


A kovettkezo volt a feladat:

Irjon kulfoldi baratjanak levelet melyben,

a) tudassa vele, hogy eljegyeztek

b) tegye hozza, hogy jovendobelijevel egyszer mar o is talalkozott, magyarazza el kirol van szo

c) irjon nehany sort arrol, milyen eskuvot es lakodalmat szeretnenek parjaval

d) szoljon arrol is, hogy szulei egyetertenek-e az Onok elkepzeleseivel

e) irja le, hogy az eskuvo pontos datumat meg nem tudja megadni,de termeszetesen meghivja majd a baratjat (a level cimzettjet) is.


A megoldasom:

Hi Jane,

How are you? I'm sorry I haven't written before, but I've been very busy.

You'll never guess what happened. You know, Henry was my flatmate two years ago. You've seen him once, when we were in a spa. We got engaged. He have me the ring on last Monday in a beautiful restaurant. It was so romantic. I'm planning a small wedding... friends, family, a nice church, good music. We'll have a lot of fun. Fortunately my parents like Henry. Mostly my dad. They always do something in the garage. I'd like to invite you and your family to my wedding. I can't tell you the exact date, but I'll inform you about the details. I wonder, if I could ask for a favour. Do you help me choose my dress? It means a lot for me. OMG I'm so excited.

Well, I've to gi now. Take care of yourself. Please reply ASAP.

XOXO *keresztnev*


2021. febr. 13. 15:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az esküvőről irhatnál kicsit bővebben. Pl a kedvenc zenekarod is ott lesz, színséma, stb.


Nem voltam még nyelvvizsgán, de az érettségin szerették, ha részletes level írnak,szóval itt is bontsd ki.



Illetve figyelj, hogy ne keverd a témákat(?).

Pl a" Fortunately my parents like Henry. Mostly my dad. They always do something in the garage " rész mehetne az eljegyzéses rész után egy összekötő mondattal - ott voltam a szüleim is, akik kedvelik Henryt, leginkább apu. Sok közös programot csinálnak (sorolj ide 1 2 dolgot).



Szóval ha baráti témájú levelet írsz, nyugodtan csinálj úgy mintha tényleg a legjobb barátodnak írnál.


Plusz nem tudom, hogy direkt írtad v nem, de a "have" helyett nem "gave" - t akartál írni?(ha a have is helyes, bocsi, de nem láttam még ilysn formában) - He have me the ring

2021. febr. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

gave-t akartam irni, csak elirtam, mert pont mellette van a h🤣

koszonom a valaszt, sokat segitettel🤗

2021. febr. 13. 20:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Szívesen 😊 bár most tűnt fel, hogy én is rengeteg hibát vétettem a szövegemben. 🙈🤦‍♀️De remélem tényleg érthető volt
2021. febr. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A gyururol egy mondat nem artana.

He gave me the ring in a beautiful restaurant, it was so romantic. Jane, it’s a gorgeous sparkler! Words or a photo can’t describe it, you’ll have to see it for yourself.


..., especially my dad.


They’re always in the garage, working on something.


Will you help me choose my dress? It would mean a lot to me. OMG I'm so excited.

2021. febr. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Keresztnev es utana XOXO
2021. febr. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!