Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan a legjobb készülni...

Hogyan a legjobb készülni angol szóbeli felvételire? Mennyire kell formálisan beszélni, szlengeket lehet-e használni,stb...

Figyelt kérdés
Bármelyik külföldi barátommal elbeszélgetek angolul gond nélkül és mégis rettegek a szóbelitől.

2021. febr. 14. 11:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem sok infóm van a témában, de biztosra tudom, hogy a szlengeket nem szeretik ilyenkor :D
2021. febr. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Hát, a szlengeket ajánlott mellőzni. Viszont nagyon szeretik a "fancy" szinonimákat (pl. "I think" helyett "as I see it", vagy "as far as I'm concerned"), de millió meg egy ilyet lehet találni különböző netes oldalakon, nézz szét én azt javaslom, mert az ilyenek nagyban növelik a szókincset, és sokkal összeszedettebbnek is tűnsz. Ha néhány ilyen mondatkezdést, kötőszót, töltelékszót belemondasz, biztosan örülni fognak. Emellett pedig ne stresszelj rá, hiszen ott sem várnak el mást, mint egy normális beszélgetést, mondd nyugodtan azt, amit számodra a legkönnyebb elmondani, vagy ami akkor hirtelen eszedbe jut, mert úgysem arra kíváncsiak, hogy mi az igazi véleményed, hanem hogy mennyire jól tudod használni a nyelvet. Remélem segítettem! De ha van még kérdésed szívesen válaszolok.
2021. febr. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Az előző válszoló okosakat írt.

Beszélj természetesen, folyékonyan, ahogy neked jól esik. Bár a szlenget tényleg mellőzni kéne. De ha már most külföldiekkel beszélsz angolul, nincs mitől félned, nincs nagy elvárás nyelvvizsgán. Írj ha van további kérdésed. :)

2021. febr. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek, most hogy így mondjátok tényleg lenne még egy kérdésem.

Vannak olyan témák ahol a brit kultúráról kell majd beszélni illetve az egész oktatás a brit angol szerint folyik, akkor az nem lesz probléma ha valaki (én, de feltételezem nem én lennék az egyetlen) amerikai akcentussal beszél?

2021. febr. 16. 10:28
 5/7 anonim ***** válasza:
81%
#2 vagyok. Kétlem, hogy ez probléma lenne, amíg a kért témáról beszélsz. A magyarok többségének egyébként is inkább sima "magyaros" akcentusa van, amitől az amerikai csak jobb lehet, illetve könnyebb is valamivel, mint a brit akcentus. Legalább látszik, hogy tényleg van közöd az angol nyelvhez:)
2021. febr. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igazad van és nagyon szépen köszönöm a segítséget. ^^
2021. febr. 18. 00:15
 7/7 elistvan ***** válasza:
Az ECL vizsgán a megérthetőséget nézik.
2021. febr. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!