Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy mondják angolul az időt?

Hogy mondják angolul az időt?

Figyelt kérdés
Tehát van ez a past,to,quarter,half past verzió ami kicsit bonyolult szerintem de olvastam, hogy egyszerűsödött az angol és úgyis helyes, hogy" It's six-twenty."6 óra 20 perc van(
2021. febr. 15. 23:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mindkettő jó..Az utóbbit szerintem többen használják főleg Amerikában a köznyelvben ez az elterjedt. Ugyanúgy ahogy 6 o'clock a hat óra de azt vettem észre hogy inkább úgy mondják hogy 6 pm/am attól függően hogy este vagy reggel hat. Szóval nyilván használják mindkettőt de ez a quarter past meg társai elég előkelőnek hangzik meg britnek :D
2021. febr. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
17%

Ez a quarter meg társai olyan mint magyarul.


Féllel múlt 6. Negyed kell 7hez. 23 perc kell egészhez..stb

Na, ki beszél így?


7:14 pm sokkal egyszerűbb

2021. febr. 16. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szerintem is:D Egyszer hallottam olyat , hogy valaki meg kérdezte az időt és valami olyasmi volt a válasz, hogy" 8 perc múlva negyed öt lesz" kellet néhány másodperc mire ki bogoztam, hogy mennyi is az idő 😆

És a 7:14pm et hogy kell helyesen mondani? " It's seven fourteen pm" vagy "It's seven hour and fourteen minutes pm"?

2021. febr. 16. 02:31
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
3: It's seven fourteen pm
2021. febr. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az esetben nem mondjak hozza, hogy pm.

Ha azt kerded, hogy most hany ora van es este kerdes, nyilvanvalo, hogy pm.


Ha azt kerded, hogy a tanfolyam hanykor kezdodik, es nem nyivanvalo, hogy reggel vagy este, akkor it’s starting at 7 am/pm.

Legtobbszor irasban hasznaljak az am/pm-et.

2021. febr. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!