Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Rákerestem egy szóra "megfelel...

Rákerestem egy szóra "megfelelő",hogy hogyan mondják angolul.Erre kiadta a következőket:appropriate,corresponding,right,suitable,adeq uate,proper,due,convenient,applicable,fit,decent,eligible. De most akkor melyiket mikor hasznájuk?Honnan lehet tudni?

Figyelt kérdés
2021. jan. 25. 19:13
 1/4 anonim ***** válasza:
kontextusfüggő. mit szeretnél mondani?
2021. jan. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szeretném a megfelelő módon rendezni a vitát. Na ok, hogy most te segítesz, de hogy legyek így önálló? Más hogy lesz az, honnan tudja?
2021. jan. 25. 19:27
 3/4 anonim ***** válasza:
70%

én itt úgy mondanám a "megfelelő módon"-t ,hogy "the Right way"

sokat kell olvasni, hogy találkozz használat közben ezekkel a szavakkal. vagy nézz olyan szótároldalakat, ahol vannak példamondatok is, definíciók (van amikor a google fordító is kiad egy-egy használatot). Egy idő után eljutsz arra a szintre amikor szimplán a magyarra fordítás már nem fog segíteni, hanem kicsit mélyebben kell beleásni magad a szavakba, de szerintem innentől kezdve izgalmas a nyelvtanulás.

pl. az appropriate legtöbbször megfelelő szóhasználatra használatós - pl. ha egy formális levelet kell írni, általában ott szokott lenni egy kis figyelmeztetés hogy használj appropriate language-t, azaz a formális formákat használd (hű de sok itt a forma); a decent használatos például személyleírásra is, habár inkább olyan módon "megfelelő" hogy rendes alak, normális, kedves.

2021. jan. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy nyelvu szotart hasznalj.

Thesaurus-t

2021. jan. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!