Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angol szókincset hogyan...

Az angol szókincset hogyan tudnám fejleszteni saját magamtól?

Figyelt kérdés
99%-ban megértem amit olvasok és megértem amit mondanak, de beszélni rosszul tudok. Ha angolul beszélek, tudom hogy mit akarok mondani, de egy mondatban mindig rosszul rakom össze a szavakat. Ilyen esetben hogy tudnám a szókincsemet fejleszteni? Emiatt érdemes angol órákra befizetnem? Leginkább saját magamtól szeretném tanulni.
2021. febr. 16. 18:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj memoritereket. Válassz ki nem túl bonyolult szövegeket (akár párbeszédeseket is), és tanuld meg. És mondd fel magadnak sokszor. Rögződnek a kifejezések - és aztán ezeket tudod majd aktívan is használni, "éles" helyzetben.
2021. febr. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha rosszul rakod össze a szavakat, akkor nem a szókincsedet kéne fejleszteni, hanem a nyelvtanodat.
2021. febr. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes "összerakni" puzzle-szerűen a tanult szavakat, mert annak köze nem lesz a hétköznapi beszédhez. Kifejezéseket érdemes tanulni, vagy mondatokat.
2021. febr. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez a tipikus "tanulj meg angolul gondolkodni" számomra is nehéz, én most úgy próbálok ráállni, hogy "egyszerű" mondatokat mondok, nem cifrázom, csak a lényeg pl ha a fejemben az van, hogy "mi lenne ha átmennék a boltba" helyett "Át kellene mennem a boltba" vagy ilyesmi
2021. febr. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha a memoriter nem annyira szimpatikus, csináld azt, hogy írj le szóról szóra hallott szövegeket. Ehhez annyiszor újra kell hallgatnod, hogy ugyanaz lesz a vége: megtanulsz egy csomó szókapcsolatot, kifejezést. :)
2021. febr. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!