Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kb. milyen átfedés van az...

Kb. milyen átfedés van az egyes nyelvvizsga szintek (A2-B1-B2) között?

Figyelt kérdés
Konkrétan arra gondolok, hogy ha mondjuk angol vagy német B1-es nyelvvizsgán valaki 90-92 százalékot teljesít, az nagyjából B2-es nyelvvizsgán ugyanazzal a tudással lehet, hogy megfelelne? Vagy ha A2 teszteken 90-100 százalék között van a pontszáma, akkor megéri elmennie B1-es nyelvvizsgára?

2021. febr. 19. 15:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Én azt gondolom ,hogy igen, ha valakinek bő 90 % felett sikerül az egyik, akkor lehet érdemes lenne megpróbálnia a következő szinten, de hangsúlyozom, hogy ez függ a nyelvtől is.
2021. febr. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Angol és német B2 lenne a cél még idén. Németet tanultam sokáig, de utána évekig nem használtam, nyelvvizsgán nem voltam. Most ismétlem kb 6 hónapja, gyorsan haladok, B1-es próbavizsgák simán mennek. Angolból kezdő vagyok.
2021. febr. 19. 17:06
 3/4 anonim ***** válasza:
pont a b1-b2 között nagy az ugrás, a b2 már érvel, plusz vannak nyelvtanok amik csak ott jönnek elő... lehet hogyha van egy 100 százalékos b1-ed, utána 51 százalékkal átengednek b2-n, de egyrészt nem biztos, másrészt minek, kit akarsz becsapni?
2021. febr. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Munka miatt kellene a papír, de természetesen megfelelő tudást is akarok (főleg a németre lesz szükség). Csak amiatt sakkozok vele, mert jó lenne a nyelvvizsgákat letudni, utána persze tanulok tovább, meg használom napi szinten a nyelvet beszédben és írásban is, próbálom fejleszteni (szókincsbővítés, nyelvtan stb.)
2021. febr. 19. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!