Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha német előrehozott érettségi...

Ha német előrehozott érettségit teszek 11. ben, és elérem a 60%-ot, meglesz a középfokú nyelvvizsgám? Vagy ez csak emelt szinten van? Emelt szinten lehet előrehozottat tenni?

Figyelt kérdés
2010. aug. 17. 13:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Emelt szintnél volt egy darabig ilyen,de most már megszüntették.(Talán 2005-ben)Szal ha érettségizel,az csak érettségi.Nyelvvizsgát pedig csak nyelvvizsgaközpontokban tehetsz.
2010. aug. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

köszönöm :)

még egy kérdés. ha 11. év végén érettségizek, akkor csak a 12-es anyagból kell osztályzó vizsgát tennem? vagy a 11-esből is?

2010. aug. 17. 13:53
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Emelt szintnél ha eléred a 60%-ot akkor megkapod az Origo C típusú nyelvvizsgát, és igen lehet előrehozottan emeltet rakni, középen nem érvényes.

Az első amit írt, az az , hogy nyelvvizsgával kiváltani emelt érettésigt, az valóban 2005-ben volt.

2010. aug. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Első, te összekevered a szezont a fazonnal!

Emelt szintű érettséginél működik, amit kérdeztél minimum 60%-kal és nem origo C-t kapsz, (mért pont origot?), hanem középfokú nyelvvizsgát. Természetesen emelt szinten is lehet előrehozottat tenni. A középszint jóval alacsonyabb, mint a nyelvvizsga, azért mért adnának nyelvvizsgát?

2010. aug. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az osztályozóvizsgáról az iskoládat kérdezd meg, ha van elég jegyed, le tudnak osztályozni, nem biztos, hogy ragaszkodnak a 11.-es anyagból is az osztályozóvizsgához.
2010. aug. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én nekem a tanárom azt mondta, hogy az origóval egyezik meg, bár valóban hülyeségnek tűnik, mivel az két nyelvű.
2010. aug. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Akkor a tanárod nagyon nincs képben.
2010. aug. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nah akkor elmondom... én a mostani májusi vizsgaidőszakban tettem 11-esként előrehozott középszintű angolt.


Év elején szóltam a tanárnak, hogy megpróbálnám, jártam faktra+ magántanárhoz. Írnunk kellett egy kérvényt igazgatónőnek, hogy engedélyezze az osztályozóvizsgát. 11 és 12 évfolyam anyagából kellett. (Februárban nincs még második féléves jegyünk, gondolom ezért kellett az is, de nem vagyok ebben biztos, a lényeg, hogy nekünk kellett.) Utána már nem kaptunk jegyet órán, de be kellett járni. Középszinten nem jár 60% felett nyelvvizsga, mert az még csak 4-es szint alja egyébként is, ráadásul könnyebb, mint egy nyelvvizsga. Emelt szintre mennék októberben, ha meg lesz a 60% (vagyis az 5-ös) akkor az érettségi bizonyítványodba beírják, hogy az X törvény alapján egy államilag elismert középfokú nyelvvizsgád van angol nyelvből. (Itt olvastam a gyakorikerdesek.hu-n) Viszont a helyedben bemennék az iskoládba, még a szünetben, amikor van ügyfélfogadás és megkérdezném... Ha októberben akarsz közepet rakni, akkor a jelentkezési határidő szept 5-e. És addig meg is kéne lennie az osztályozódnak, ami valószínűleg aug. 20 előtt vagy után kerül sorra pár nappal :)


Egyébként sok sikert kívánok hozzá, nem lehetetlen jól érettségizni előrehozottan, főleg, ha szereted a tárgyat. (Én 95%-ra érettségiztem)

2010. aug. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ja és még valami... origó, telc, dexam... mindegyik egyenértékű, mivel akkreditáltak, szóval az állam elismeri... Ugyanannyit ér egy TELC B2 vizsga, mint egy ORIGÓ B2...
2010. aug. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Én tavaly érettségiztem kéttannyelvűben. Mi felsőfokút kaptunk ha emelten elértünk 60%-ot és mellé két célnyelvűből még leérettségiztünk minimumm 20%-ra vagy 30%-ra (nem emlékszem pontosan)

De én is úgy tudom, hogy kapsz középfokút, ha eléred a 60% emelten, hacsak 30%-ot vagy 20%-t akkor alapfokút kapsz.

De utána kell nézni :)

2010. aug. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!