Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németül mit kell tudni társalg...

Németül mit kell tudni társalgási szinten nyelvtanból? Kérlek titeket sehol se találok választ

Figyelt kérdés

Ausztriába szeretnék menni mert a barátnőm is ott dolgozik, szeretnék megtanulni németül , semmi extra célom nincs , csupán annyi hogy ha nem is túl helyesen, de ertsenek engem és én is a kintieket, szóval ha vki szánna rám 3 percet, letudná írni hogy mik azok a nyelvtani részek amiket ha megtanulok és tegyük fel a szókincs nem akadály, akkor kint már egyszerubb munkánál, mindennapi helyzetekben megállom a helyem? Ilyesmi felsorolásra gondolok mint pl:

Ehhez a szinthez elég ha tudod a kijelento mondatokat , perfekt és prateritum múltat, werden jovoidot, stb.

Köszönöm szépen ez hatalmas segítség lenne részletesebben, kikeresek mindent amit mondtok.

Köszönöm :)



2021. febr. 21. 15:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Mondatszerkezet, igeragozás, kati ill. fordított szórend, összetett mondat, melléknévragozás, dativ akkusativ, igeidők, igemódok


Hirtelen ezek jutnak eszembe.

2021. febr. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
Ausztriában dolggozok 2 éve mint pincér. Egész jól elboldogulok bárhol. Igeragozás, segédigék használata,jelen múlt, jövőidő. Én pl pont azokat tudom amiket leírtál. Werden jövőidő pl. És megértenek 😀
2021. febr. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!