Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » B2 angol nyelvvizsgára elég,...

B2 angol nyelvvizsgára elég, ha az English File angol nyelvkönyv-sorozatból (3. kiadás) megtanulom beginnertől az advanced szintig a szavakat?

Figyelt kérdés
Ha nem, akkor tudnátok linkelni légyszíves olyan szószedetet, amiből tanultatok?
2021. febr. 24. 15:14
A kérdező szavazást indított:
Elég
Nem elég
5 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem szavakat kell bemagolni, tudni kell beszélni az adott nyelvet. Olvasni kell angol nyelvű cikkeket, könyveket, blogokat. Angol nyelvű videókat, filmeket, sorozatokat nézni. És ha valamit nem értesz akkor rákeresni és megjegyezni.

Persze ha nulláról kezded, akkor valóban először szavakat kell tanulni, de utána szerintem fontosak a már fent említett módszerek is.

2021. febr. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Bocsánat, rosszul fogalmaztam, igazából arra voltam kíváncsi, hogy a SZÓKINCS elég-e B2 nyelvvizsgára?


Természetesen a skilleket, nyelvtant külön is kell gyakorolni

2021. febr. 24. 16:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor elég lehet, illetve a választott nyelvvizsga mintafeladatait gyakorold be még alaposan.
2021. febr. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én c1re mentem ki úgy h a new english file-ból tanultam, és elég volt. Kicsit először megijedtem, mert beszélgettünk a többi vizsgázóval és ők olyan szókincses könyveket mutogattak, ami tele volt olyan szavakkal, amiket még nem is hallottam. De nem ez számított, hanem a spontaneitás, a rugalmasság, az, hogy ki tudom-e fejezni magam könnyedén. Hiába tudtak a többiek sok fancy szót, mégis nekem lett 100százalékos a speakingem. Szóval szerintem elég ha azokat a szavakat tudod, csak akkor tényleg tudjad is használni, több helyzetben jól alkalmazni őket, mert ez a lényeg.
2021. febr. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!