Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy év alatt meglehet tanulni...

Egy év alatt meglehet tanulni középfokig németül és spanyolul?

Figyelt kérdés
Németből A2 szinten vagyok és spanyolból is van valamennyi tudásom. Lehetséges vagy adjam fel az egyiket? Van nyelvérzékem és nagyon szeretem tanulni.

2021. febr. 26. 00:09
 1/7 anonim válasza:
62%

Én németül tanultam meg fél év alatt. Muszáj volt, kellett a plusz pont felvételihez.

Biztos, hogy neked is menne! Hajrá!

2021. febr. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
0%
Meg, de csak ha nem a vallási rovatban kérdezed meg ;)
2021. febr. 26. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én 11 hónap alatt csináltam meg spanyolból a B2-t, autodidakta módon, tanár nélkül (ráadásul én DELE-re mentem, mivel nemzetközi és a legnívósabb spanyol nyelvvizsga). Általánosságban azt vettem észre, hogy a magyarországi spanyol nyelvvizsgák nevetségesen egyszerűek, úgyhogy simán meg tudod csinálni (egy DELE B2 szerintem simán elmegy egy Origo vagy BME C1-nek). Ha esetleg a DELE-ről van kérdésed írj nyugodtan privátban.
2021. febr. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
33%
Spanyolul simán. Németül, akkor ha nagyon jó nyelvérzéked van.
2021. febr. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Vicces, hogy Magyarországon minden nyelvet milyen egyszerűnek titulálnak, míg a német az aztán a nagyon nehéz... Alapból is kvázi lehetetlen összehasonlítani két nyelv nehézségét, tekintve, hogy mindegyiknek van olyan része, ami a másikban kevésbé összetett vagy bonyolult. Egy spanyol igeragozási rendszer messze felülmúlja a németét összetettségileg, míg a névelő és névszó ragozás a németben bonyolultabb. Gondolom az előző válaszoló is mindkettőt magas szinten beszéli és onnan tudott ilyen mélyenszántó következtetést levonni...

Összességében, én mindkettőt beszélem (spanyolt folyékonyan, németet középszinten) és nem lehet egyszerűen összehasonlítani a kettőt, de felesleges is. Ha van elég kitartásod és elég szorgalmas vagy el tudsz jutni B2-re belőlük (főleg ha megelégszel a magyar idegennyelvi nyelvvizsgákkal, melyek kimondottan könnyűek).

2021. febr. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább egy nyelvre koncentrálnék, azt vinném egy magasabb szintre, utána jöhet a második.
2021. febr. 28. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen
2021. márc. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!