Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szerintetek így eljutok...

Szerintetek így eljutok középfokig? (olasz)

Figyelt kérdés
A németet + az angolt már letudtam, most végre olyan nyelvet szeretnék tanulni, ami tetszik is. Úgy gondoltam, h megveszem a PONS kezdő (A1-A2) és haladó könyvet (nem volt odaírva, de gondolom B1-B2). Ha ezeket kivégeztem, akkor még ezeket venném: Társalgás, szituációk, képleírás és hallás utáni szövegértés (B1-B2), Feladatsorok olasz nyelvből megoldásokkal és magyarázatokkal (alap, közép és felsőfokhoz való feladatok is vannak benne), Olasz tesztkönyv a megoldások magyarázatával és levelezési minták (közép és felsőfok) és Készüljünk az olasz szóbeli nyelvvizsgára! (közép és felsőfok). Így elsőre tudom, hogy soknak tűnik, de angolhoz, némethez is több könyv kellett. Megnéztem a netes árakat és együtt 25.000 Ft. lenne. A tanfolyamok ettől sokkal drágábbak. Mellette néznék feliratos filmeket, olvasnék neten olasz szövegeket és amikor úgy érezném, hogy elég jól megy, vennék pár órát magántanártól és letenném a vizsgát. Csak hobbiból tanulnám, nem szorít az idő. Szerintem, ha minden nap tanulnék egy kicsit, 2 év alatt simán összejöhetne, de angolra pl. nagyon alap tudásról 4-5 hónap alatt eljutottam középfokig, úgy hogy nem szakadtam bele a tanulásba.

2015. febr. 18. 20:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia, mivel már van nyelvtanulási és vizsga tapasztalatod is, szerintem igen, el tudsz jutni.


A lényeg, hogy a nyelvtannal és az angoltól némettől és főleg a magyartól eltérő gondolkodásmóddal legyél tisztában.


Az olasz tesztkönyvvel vigyázz, vannak benne itt-ott szarvas hibák, elírások, egy-egy kérdés megválaszolásánál ha hezitálnál, jobb megkérdezni valakit. A levelezési mintái jók. :-)


A Ponds könyveket nem ismerem, nekem a beszéd fordulatok elsajátításában Assimil Olasz segített. Hétköznapi szituációk, jó kiejtés, de nagyon kevés nyelvtan. És egy bizonyos szintnél nem is megy tovább.


A nyelvtant a Móritz-féle könyvekből tanultam, nagyon jól magyaráz, de itt a történetek erőltetettek egy kicsit. Ha szerencséd van, ezekhez a könyvekhez is lehet hanganyagot szerezni. Nekem nem sikerült...

2015. febr. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Utánanézek azoknak a könyveknek is.
2015. febr. 19. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!