Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek origo nyelvvizsgán...

Szerintetek origo nyelvvizsgán erre kapok pontot? (Nem ér kiröhögni)

Figyelt kérdés

Hallás utáni vizsgánál nem jutott eszembe a "traveling furniture designer" úgy igazán magyarosan, úgyhogy utazó bútortervező helyett utazó lakberendezés készítőt írtam... xd

Nagyon törtem a fejem, de nem jutott eszembe egyszerűen a bútór szó, ráadásul készítőt írtam tervező helyett.

Tudom ez max 1 pont, de érdekel, hogy szerintetek erre megadják e a pontot, vagy ez már túlságosan is túlbonyolított?


2021. márc. 5. 15:04
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Talán
Honnan tudjam?
11 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
39%

Főnév

designer

planner

deviser


traveling furniture designer

traveling home decor maker

Nem értem a problémádat, szerintem teljesen jó. :):) [Nem vagyok nagy "nyelvművész"; de szóval tehát én mindenképpen elfogadnám a home decor maker-t is.:) Amúgyis, honnan tudnák, hogy neked mik a terveit; lehet hogy pont te utazó lakberendezés-készítő akarsz lenni. Ja nem:D Várjunk :D Most jövök rá, hogy ez tényleg butaság, de szóval szerintem nem rossz. XD De nemtom , most, hogy így elgondolkodok, már nem biztos, hogy adnék rá pontot; azért, mert a lakberendezést azt tehát mindig ott az adott házban csinálod; de mondjuk tervezgetheted a home-dekort úgyis, hogy éppen nem abban a házban vagy; csak firkálgatod pl a vázlataidat mondjuk egy vonaton. :):) De azt most már tehát nem tudom, adnék-e rá pontot; de egyelőre az igen-en hagyom a szavazatomat. :):)]

2021. márc. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem a lakberendezes szoval van a baj, hanem a keszitovel.

Van kulonbseg a designer es maker kozott.

2021. márc. 6. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Jaaa:) Szerintem jó az :) Egyelőre azt mondom, hogy akkor mégiscsak adnék rá pontot továbbra is. :):) De nem én vagyok a tanár, nem tudom. Lehet attól is függ, hogy kel föl reggel aki kijavítja. Lehet, hogyha jó kedvében lesz, akkor ad rá pontot, de ha épp nem, akkor hibának veszi; de szóval szerintem simán lehet ilyen foglalkozás is; úgyhogy én nem feltétlenül ütköznék meg rajta. De szóval tehát lehe,t hogy valamelyik területen (ilyen tájszólás-jellegű) helyes; mert pl azt sem tudni, hogy mit értesz pontosan alatta. :) Én adnék szal pontot; de tehát enm én javítom,meg tehát nem tudom, hogy ez egy konkrét foglalkozás-e, vagy pl lehet variálni a szavakkal. Hogy pl nincs egy egzakt megnevezése a szakmának, hanem pl lehet, hogy több tanfolyam is kiállít róla papírt, és ugyanazt tanuljátok, ugyanazt elvégzed, csak más a neve; lehet,hogy Amerikában, vagy Angliában szabadabb ez, hogy nincsenek feltétlenül megszabva az adott képzések konkrét nevei. PL most mondok egy példát, én nem tudom van-e ilyen, tehát ez most csak egy példa lesz; tehát pl van két ember, két különböző suliban elvégeznek egészséges evéssel kapcsolatos tanfolyamot, egy az egybe ugyanazt, vagy akár mondjuk csak 80%-ban ugyanazt tanulják; és akkor az egyik kap az egyik tanfolyamon dietetikus, a másik meg étkezési-tanácsadós végzettségről igazolást.
2021. márc. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3, Te csak Itt talalgatsz.

A peldad- egyik dietician a masik nutritionist. Tanulmanyi kovetelmeny es munkakor egeszen mas. A dietitian-nek magasabb a vegzettsege es munkaja. A dietitian dolgozhat mint nutritionist, de forditva nem

2021. márc. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Most fokozaton kívül értettem, hogy mondjuk mind a kettő középfokú, de egyébként jó az is, hogy ideírtad. (1.és3.vagyok)
2021. márc. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!