Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A "swear" egyszerre eskü és...

A "swear" egyszerre eskü és káromkodás is?

Figyelt kérdés
Ha azt mondom, I swear, akkor esküszöm vagy káromkodok?

2021. márc. 11. 15:52
 1/8 anonim ***** válasza:
13%
Én még nem láttam, hogy ezzel káromkodnának, de egyébként szövegkörnyezetből el lehet dönteni.
2021. márc. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Swear elvileg azt jelenti, káromkodás. Vagy mi a káromkodás? Hogy használják?
2021. márc. 11. 16:11
 3/8 A kérdező kommentje:
Ha csúfol valakit, az call 'sy-s' name, oké. De mi a gyűjtőszava a csúnya szavaknak (káromkodásoknak)?
2021. márc. 11. 16:11
 4/8 chtt ***** válasza:
100%

Az "I swear" inkább esküszöm, mert miért mondanám, hogy káromkodom - magyarul se mondjuk, csak káromkodunk...

És igen, mindkettőt jelenti, ráadásul jó angol szokás szerint ige és főnév is.


oath, blasphemy, swear, profanity, cursing... és elég gyakran olvastam a káromkodásra a "foul words" kifejezést.


oath - a swearhez hasonlóan jelenthet esküt, fogadalmat, káromkodást

blasphemy - ugye eleve blaszfémia, istenkáromlás a káromkodás mellett.

profanity - istenkáromlás, káromkodás, szentségtörés

s mivel lusta vagyok...

[link]

2021. márc. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jelentheti mindkettőt, de az "I swear" így önmagában inkább az 'Esküszöm'-öt jelenti. De ha azt látod, "I swear a lot", az már inkább azt jelenti, 'Sokat káromkodok'. Ha fennáll a félreértés veszélye, használd helyette a curse-öt, ami szintén 'káromkodik'.

Gyűjtőszóként: swear words, curse words.

2021. márc. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2021. márc. 11. 17:23
 7/8 anonim ***** válasza:
89%

Tegyuk fel valaki sokat beszel es nem fogja be 10 perc utan sem.

Akkor mondhatod halkan hogy “I swear to god If that dude keep talking...”

Itt ugy funkcional hogy “eskuszom ha ez a srac tovabb beszel...rohadna ki a bele”

Ilyen szempontbol “karomkodas” :DD

2021. márc. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Az ötödik válaszoló válaszát még azzal egészíteném ki, ha megengedi, hogy a „curse” nem csak káromkodást jelent, de azt is, hogy átok. A jelen téma szerint még átkozódás, átkozás.
2021. jún. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!